Janusz Korwin Mikke - dzieci
YouTube/Rzeczpospolita TV
Dominik Kwaśnik - 24 Czerwca 2019

Janusz Korwin Mikke - dzieci. Ma ich całą gromadę, wielka różnica wieku

Janusz Korwin Mikke - dzieci polityka to spora gromada. Były europoseł może pochwalić się bardzo liczną rodziną. Prowadził bardzo bujne życie towarzyskie.

Janusz Korwin Mikke - dzieci słynącego z kontrowersyjnych poglądów i radykalnych wypowiedzi polityka to nie tylko liczna grupa, ale najmłodsze i najstarsze z nich dzieli duża różnica wieku. Były europoseł trzykrotnie brał ślub, żył także w związkach nieformalnych, a bujne życie osobiste przyniosło owoce w postaci gromady potomków.

Janusz Korwin Mikke - dzieci ma dużo. Pochodzą z różnych związków

Janusz Korwin-Mikke to barwna postać polskiej sceny politycznej. Jego wypowiedzi regularnie wywołują oburzenie, ale on nie zaprzestaje prób i stale bierze udział w kolejnych wyborach - ostatnio nie miał szczęścia zarówno w tych do parlamentu polskiego i europejskiego, jak i na prezydenta Warszawy. Polityk jest tak aktywny zawodowo, jak i prywatnie. Dzięki temu może teraz pochwalić się liczną rodziną.

Pierwszy ślub Korwin-Mikke wziął w roku 1966, gdy miał 24 lata. Jego wybranką była Ewa Mieczkowska. Para doczekała się dwóch synów, Ryszarda i Krzysztofa, lecz sam związek przetrwał tylko do 1973 roku i zakończył się rozwodem. Następnie polityk pobrał się z Małgorzatą Szmit, z którą ma troje dzieci: Kacpra, Jacka i Zuzannę. Dodatkowo jest ojcem dwóch córek - Nadziei i Korynny - i syna, Karola, z nieformalnych związków. Matką najmłodszych potomków Korwin-Mikkego jest Dominika Sibiga, jego trzecia żona, którą poślubił w 2016 roku. Między małżonkami jest bardzo duża różnica wieku - aż 44 lata.

Podobna różnica dotyczy najstarszego i najmłodszego z przyrodniego rodzeństwa, którego ojcem jest Janusz Korwin-Mikke. Syn z pierwszego małżeństwa, Ryszard, skończył już 50 lat. Najmłodszy, Karol, jest sześciolatkiem.

O Ryszardzie i Krzysztofie, najstarszych z ośmiorga dzieci radykalnego polityka, wiadomo niewiele. Więcej informacji jest o trojgu rodzeństwa z drugiego małżeństwa. 45-letni Kacper zajmował się wydawaniem prawicowego tygodnika pod redakcją ojca, startował też w wyborach do europarlamentu. Jacek, który ma 42 lata, także pracował dla ojca, próbował też sił w reality show. Także 37-letnia Zuzanna mogła liczyć na pomoc ojca - jej firma zarobiła dzięki rodzinnej partii ok. 40 tys. złotych.

Korynna, pochodząca z jednego z nieformalnych związków, także nieudanie startowała do europarlamentu, jest właścicielką butiku, a prasa pisała o jej przygodach z policją. Przed 8-letnią Nadzieją i 6-letnim Karolem całe życie. Na pewno mogą liczyć na pomoc ojca i licznego rodzeństwa.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News