Jakie wykształcenie ma Kamil Stoch skoki narciarskie
Wikipedia/Tadeusz Mieczyński
Wiadomości Pikio - 6 Maja 2019

Jakie wykształcenie ma Kamil Stoch? Jest ekspertem

Jakie wykształcenie ma Kamil Stoch? Polski skoczek narciarski, olimpijczyk, zawodnik klubu KS Eve-Nement Zakopane. Zdumiewające, że polski olimpijczyk ma takie wykształcenie!

Jakie wykształcenie ma Kamil Stoch? Cała rodzina jest utalentowana

Jakie wykształcenie ma Kamil Stoch? Jest synem Krystyny, pracującej w Urzędzie Miasta w Zakopanem, i Bronisława, psychologa sądowego i klinicznego. Ma dwie siostry - Annę, psycholog z wykształcenia, w przeszłości pracującą w przedszkolu na Cyprze, aktualnie mieszkającą w Zakopanem oraz Natalię, która w młodości trenowała biegi narciarskie, teraz jest prawniczką, która pracuje w kancelarii w Krakowie. Można więc powiedzieć, że siostra ma coś wspólnego z bratem, jeśli chodzi o sport.

Kamil Stoch - wykształcenie

A jakie wykształcenie ma Kamil Stoch? Skoczek uczył się i wychowywał w miejscowości Ząb. Jest absolwentem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. W 2006 roku zdał maturę. Ukończył AWF w Krakowie, a od 2012 może pochwalić się tytułem magistra. Tytuł magistra sportu to jednak nie jedyny element jego wykształcenia.

Marta Kaczyńska jest wściekła na byłego mężaByły mąż Kaczyńskiej szokująco o stosunkach płciowych. Marta mu tego nie daruje?Czytaj dalej

Powszechnie wiadomo, że studia odgrywają ogromne znaczenie w drodze do kariery i jej rozwoju. Podczas pobierania nauk od profesorów, szlifujesz swoją wiedzę teoretyczną oraz nierzadko praktyczną. Wielu studentów chętnie czerpie wiedzę z dodatkowych źródeł. Tak na pewno było też w przypadku Kamila Stocha.

Podczas studiowania rozwijał się bowiem nie tylko w kierunku sportowym, ale również w psychologicznym. Dzięki zajęciom teoretycznym niejednokrotnie pokazał swoją umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, prywatnie oraz zawodowo.

Początki legendy

Nasz olimpijczyk zaczął swoją przygodę z nartami dość wcześnie, bo już w wieku trzech lat. Wspólnie z kolegami wykonał pierwszy amatorski skok z budowanej skoczni - zrobił to mając tylko cztery lata. Od najmłodszych lat miał wsparcie rodziny, o czym może świadczyć fakt, iż jego wujek wręczył mu pierwszą parę nart gdy miał zaledwie sześć lat. Jako uczeń szkoły podstawowej w sezonie 1995/1996 miał swój debiut w lidze szkolnej i skutkiem tego było siedem wygranych konkursów w kategorii "1984 i młodsi". Szczerze gratulujemy skoczkowi i życzymy samych sukcesów na jego drodze.

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News