Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? To przyszłościowy kierunek
Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński
Klaudia Bochenek - 19 Kwietnia 2019

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? Kariera sportowa wszystko zmieniła

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? Nie każdy wie, że ten popularny skoczek dopiero niedawno zyskał wyższe wykształcenie. Jaki kierunek ukończył i z jakim skutkiem?

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz? Po zakończeniu kariery sportowej długo zastanawiał się, czym zająć sobie wolny czas. Aktualnie Adam Małysz jest dyrektorem koordynatorem do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Po dłuższym namyśle okazało się, że były mistrz świata poważnie bierze do siebie kwestię wykształcenia.

Jakie wykształcenie ma Adam Małysz

Adam Małysz po ukończeniu szkoły podstawowej zdecydował, że naukę będzie kontynuował w szkole zawodowej w Wiśle. Wybrał profesję blacharz-dekarz, a dzięki praktykom u przyjaciela rodziny mógł wprawiać się w zawodzie. Małysz w czasie praktyk czasem zrywał się na treningi na skoczni, ale odznaczał się w pracy dużym zaangażowaniem, odwagą i punktualnością.

Adam Małysz wykształcenie wyższe

Zdobywca czterech Kryształowych Kul w wywiadach dużo mówił o motywacji. Argumentując swój wybór wyznał: "Musiałem się trochę zastanowić, ale podjąłem ryzyko. Zawsze byłem na bakier z uczelniami, nauką. Miałem motywację, żeby coś zmienić. Mam zawód blacharz-dekarz, ale wiem, że studia są niezwykle potrzebne". W podjęciu decyzji pomógł mu jego kolega, kierowca rajdowy.

Jakub "Colin" Brzeziński, kilkuletni znajomy Małysza, postanowił podejść do licencjatu razem ze skoczkiem. Promotorem obu sportowców był ojciec Brzezińskiego, dr Andrzej Brzeziński.

Adam Małysz kierunek studiów

Dziś Adam to absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Wybrał kierunek turystyka i rekreacja, a temat jego pracy licencjackiej to "Produkt turystyczny i jego promocja na przykładzie miasta Wisły". Na początku lipca 2018 roku Małyszowi udało obronić się na 5.

Wydawałoby się, że skoczek czuje się swobodnie w tym temacie, jednak stres pokazał swoje. "Ostatni raz tak się stresowałem na maturze” - wyznał dziennikarzom.

Sportowiec, mimo że pochodzi z Wisły, stwierdził, że dzięki pisaniu pracy sporo dowiedział się o swoim rodzinnym mieście. Bardzo aktywnie zajmował się ankietami, które rozdawał osobom odwiedzającym galerię z narciarskimi nagrodami.

Promotor pracy licencjackiej był pod wrażeniem. "Były poprawki, wiele spotkań, ale muszę przyznać, że napisał bardzo dobrą pracę. To niezwykle ciekawy materiał. Będę namawiał go do kontynuacji studiów na Wydziale Zarządzania”.

Źródło: Viva

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News