jaka-szminka-dla-blondynki
pixabay/504497
Weronika Wasiak - 20 Marca 2019

Jaka szminka dla blondynki? Nie popełnij wielkiego błędu

Jaka szminka dla blondynki? Kobiety o jasnym kolorze włosów, które interesują się makijażem mogą poznać odpowiedź na to pytanie. Okazuje się, że niektóre typy urody powinny jednak unikać nietrafnych rozwiązań. Jak nie popełnić błędu?

Jaka szminka dla blondynki? To pytanie z pewnością często zadają sobie kobiety o tym kolorze włosów, interesujące się makijażem. Zdaniem ekspertów odpowiednim kolorem może być krwista czerwień, natomiast trendy wskazują także na inne kolory - nude - czyli stonowane beże, wpadające też w bardzo jasny róż. Zdania mogą być podzielone. Jednak najważniejsza zdaje się indywidualna próba każdego z nich.

Jaki odcień pomadki?

Każda kobieta posiada inną długość włosów oraz zupełnie inny kształt twarzy. Blondynki - nie zawsze jak głoszą stereotypy, muszą mieć niebieskie oczy. Na podstawie tych szczegółów, panie które interesują się makijażem, powinny dopasowywać kolor szminki do wspomnianych czynników. Odpowiedzi na to pytanie udzieli Ci również wiele portali internetowych.

Jaka szminka dla blondynki?

Jeżeli twój kolor włosów nie jest platynowym blondem tylko wpada w odcień miodowy, to musisz wiedzieć, że masz "ciepły typ urody". W takim przypadku najlepiej sprawdzą się spokojne odcienie szminek. Zrezygnuj z bardzo intensywnych, rzucających się w oczy pomadek i postaw na te o spokojnych barwach. Zaopatrz się w szminki koloru nude, jasnego różu czy bardziej stonowanej czerwieni.

Szminka odpowiednia dla zimnego typu urody

Jeżeli nie należysz do najbardziej opalonych dziewczyn, a twoja cera jest blada, bardzo uwrażliwiona na promienie słoneczne to wiedz, że twój typ urody jest zimny. Przy takiej urodzie możesz bardziej zaszaleć z odcieniami pomadek. Ze spokojem wybieraj wyraziste czerwienie, w różnych tonach. Te bardziej bordowe, wpadające w kolor jagodowy czy malinowy podkreślą twój typ urody i uwydatnią wszystkie walory twarzy.

Jeśli natomiast jesteś blondynką o bardzo wąskich ustach pamiętaj by wybierać jasne kolory pomadek. Ciemne odcienie optycznie zmniejszą twoje usta. Jeśli chcesz by wydawały się one większe, nałóż błyszczyk na pomadkę. Sprawi to, że będą one wyglądały na pełniejsze.

Źródło: EZEBRA

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News