Materiały Partnera
Materiały Partnera
Redaktor - 24 Sierpnia 2021

Jak powinien wyglądać dobry angielski online dla dzieci?

W obecnej sytuacji nauka online jest najczęściej jedyną alternatywą, jaką mamy. Choć wiele osób jest taką formą już dość zmęczona – to należy pamiętać, że wciąż jest to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza opcja.

Nauka zdalna ma też wiele zalet, których nie można przeoczyć. Przede wszystkim jest często tańsza – ponieważ nie musimy nigdzie dojeżdżać. Nie płacimy zatem za benzynę czy parking. Nie tracimy także czasu. Gdy nasze dziecko ma lekcję, my możemy np. wziąć relaksującą kąpiel, poczytać ciekawą książkę, obejrzeć odcinek ulubionego serialu…

Kolejną zaletą jest to, że dziecko przebywa w domu – czuje się bezpiecznie i nie stresuje obcym środowiskiem. Ma to pozytywne odbicie na jego ocenach i postępach. Dodatkowo – nieważne, czy są wakacje, czy święta, dziecko może bez problemu odbywać swoje lekcje. Gdziekolwiek jest! To z pewnością duże ułatwienie, tym bardziej, jeśli mamy więcej niż jedno dziecko. Ustawianie grafików dla kilku osób, decydowanie, kto, kiedy i kogo odbiera z zajęć dodatkowych, nieprzewidziane sytuacje – to może być prawdziwy koszmar! Na szczęście angielski online dla dzieci daje dużo elastyczności i swobody.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak powinny wyglądać dobre, jakościowe lekcje angielskiego online, koniecznie czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Angielski online – jak powinien wyglądać?

angielski online

Przede wszystkim, angielski online dla dzieci powinien być dla nich przyjemnością i ciekawie spędzonym czasem, a nie chwilami pełnymi nudy czy stresu. Badania pokazują, że wprowadzenie do edukacji elementów gier i zabaw daje rewelacyjne wyniki! Nieprawdą jest, że złe oceny, kary i przykre konsekwencje są lepszą motywacją. Być może dla niektórych dzieci. Niestety, większość maluchów poczuje się okropnie, gdy zostanie skarcona lub otrzyma złą ocenę. A przecież popełnianie błędów w nauce jest czymś naturalnym i zupełnie normalnym!

Zamiast karać, o wiele lepiej sprawdza się nagradzanie i chwalenie. W szkole Novakid dzieci czują się bezpieczne, są doceniane, a nauczyciele wiedzą, jak z nimi pracować, by odniosły sukces. Dzięki przyjaznej, miłej atmosferze, w której nie ma relacji typowej dla szkoły (w której słowo nauczyciela jest święte, a to dziecka niewiele znaczy), maluchy otwierają się nie tylko na język, ale także na świat, inne kultury. Dobry nauczyciel zrozumie dziecko, doceni jego umiejętności, zainteresowania i charakter. Pokieruje nim umiejętnie, by osiągnąć o wiele więcej niż tylko dobre oceny w szkole.

Angielski online dla dzieci daje też dużą swobodę w kwestii dostosowania programu nauczania. Zamiast przerabiać po raz tysięczny te same przykłady i sztampowe zadania, o wiele lepiej jest skorzystać ze zdobyczy technologii i dopasować tematy zajęć do pasji małego ucznia. Dziecko, które poczuje, że może być sobą, wyrażać się swobodnie, mówić o czymś, co kocha, z pewnością szybciej przełamie barierę językową.

Jeżeli nie jesteś przekonany co do konkretnej szkoły, sprawdź, czy nie oferuje ona darmowej lekcji próbnej. Taka okazja jest świetna, by sprawdzić, jak dana placówka wygląda od środka. Jacy są nauczyciele, jak prezentuje się program, czy dziecko poczuje się swobodnie? O wiele lepiej poznać szkołę, a nie kupować kota w worku. Angielski online dla dzieci to opcja niezwykle wygodna, ale warto wybrać także taką, która będzie z jak największym pożytkiem dla malucha – oraz rodziców! Polecamy dokładnie przyjrzeć się ofercie i opiniom innych rodziców – np. w social mediach. Jesteśmy pewni, że wybierzecie najlepszy możliwy angielski online dla dzieci!

Tekst zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News