Jak Adam Małysz osiągnął sukces
Wikipedia/Alexander Nilssen
Paulina Musianek - 24 Kwietnia 2019

Jak Adam Małysz osiągnął sukces? Mistrz zdradził sekret

Jak Adam Małysz osiągnął sukces? Skoczek narciarski z Wisły wielokrotnie zdobywał medale na skoczniach na całym świecie. Wielu z początkujących sportowców chciałoby powtórzyć jego sukcesy i w podobny sposób zdobyć serca Polaków. Poznaj metodę na zwycięstwo Adama Małysza!

Jak Adam Małysz osiągnął sukces?

Jak Adam Małysz osiągnął sukces? Skoczek przez wiele lat był mistrzem w tej dyscyplinie. Jest czterokrotnym medalistą olimpijskim, również 4 razy został indywidualnym mistrzem świata oraz trzykrotnie zdobywcą pucharu świata w skokach narciarskich. Co więcej, stał się wręcz idolem Polaków i stworzył "małyszomanię". Małysz był czterokrotnie wybierany najlepszym sportowcem Polski, a nawet został odznaczony za wybitne osiągnięcia sportowe przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Adam Małysz - historia mistrza

Adam Małysz pierwsze skoki na skoczni narciarskiej w Wiśle oddał... już jako przedszkolak. Miał zaledwie 6 lat, kiedy rozpoczął treningi w klubie KS Wisła pod okiem trenera Jana Szturca. Pracował z nim, aż do roku 1995, kiedy dostał się do kadry narodowej. W sezonie 1994/1995 zdobył Puchar Świata w Innsbrucku oraz zajął 51. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

Pod okiem Pavla Mikeski wiślanin stał się znanym na całym świecie sportowcem, który jako jeden z niewielu mógł niemalże zawsze pochwalić się perfekcyjną formą. Pomimo trudniejszego momentu w 1998 roku na igrzyskach olimpijskich w japońskim Nagano, kiedy skoczek brał już pod uwagę zakończenie kariery, ponownie zaczął stawać na podium. W 2001 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni.

Sukces Adama Małysza - ciężka praca i wyrzeczenia

Jak Adam Małysz osiągnął sukces? Zaskoczeniem nie będzie fakt, że Adam Małysz swoje sukcesy zawdzięcza przede wszystkim ciężkiej pracy i wielu latom wyrzeczeń. Jak przyznaje skoczek, w wielu momentach jego życie prywatne odchodziło na boczny tor, kiedy musiał trenować kilkadziesiąt godzin w tygodniu.

- Mój plan jest prosty - stanąć na podium. Ale nie powiem, na którym stopniu - podsumowywał skoczek.

Adam Małysz - ciekawostki

  • Mało kto wie, ale nasz mistrz podczas swojej kariery sportowej jako pierwszy skoczek narciarski w historii oddał ponad 100 skoków powyżej 200 metrów.
  • Miał być blacharzem-dekarzem, w tym kierunku skończył szkołę zawodową.
  • Napisał autobiografię pt. „Moje życie - Adam Małysz”, która ukazała się w 2004 roku.
  • Adam Małysz przez wiele lat był ambasadorem samochodów marki Audi.

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News