Ile zarabia Wojciech Szczęsny? Stać go na ogromne luksusy

Ile zarabia Wojciech Szczęsny? Stać go na ogromne luksusy Źródło: instagram/wojciech.szczesny1/

Ile zarabia Wojciech Szczęsny? Te kwoty zniewalają. Z takim zarobkami, piłkarz może pozwolić sobie na niemalże wszystko. Kontrakt z Juventusem jest dla niego bardzo korzystny.

Nie jest tajemnicą, że piłkarze na całym świecie zarabiają niemałe pieniądze. Kwoty wzrastają wraz z rosnącą karierą. Choć to zagraniczni piłkarze zarabiają krocie, reprezentanci Polski też nie mają się czego powstydzić. 

Ile zarabia Wojciech Szczęsny?  

Ile zarabia Wojciech Szczęsny? Piłkarz jest jednym z najlepiej zarabiających na polskim rynku. Media chętnie rozpisują się na temat jego dochodów. Od czasu, gdy piłkarz podpisał kontrakt z Juventusem, temat jego zarobków zdaje się nie cichnąć. Mimo ogromnych pieniędzy, jakie wpływają na jego konto, Szczęsnemu nie uderzyła palma do głowy. 

Bardzo dojrzale i z pełnym rozsądkiem podchodzi do kwestii finansowych. Wie, że jego kariera nie będzie trwała wiecznie. Ma rodzinę, która przecież z dnia na dzień, nie będzie mogła zostać z niczym. Chce zapewnić im godne życie, bez zmartwień, czy za kilkanaście lat wystarczy "od pierwszego do pierwszego".

- Większość pieniędzy odkładamy, bo trzeba się zabezpieczyć, kiedy już skończę piłkarską karierę. Przecież planujemy dzieci, musimy je wykształcić, wychować, stworzyć im komfortowe warunki na start - wyznaje bramkarz reprezentacji Polski. 

Ile miesięcznie zarabia Wojciech Szczęsny?  

Zarobki Wojciecha Szczęsnego, gdy ten był jeszcze bramkarzem Romy, były stosunkowo małe, w porównaniu do tych, które piłkarz otrzyma od nowego klubu. W 2016 roku jedna z włoskich gazet ujawniła, że Szczęsny za kontrakt z Romą otrzymuje 3 miliony euro rocznie. Jest to dość biedny klub, zatem i fundusze były dość ograniczone. 

Dopiero podpisanie kontraktu z Juventusem, przyniosą bramkarzowi prawdziwe pieniądze. Choć dokładna kwota, jaką wytargował piłkarz, jest objęta tajemnicą, mówi się, że od swojego nowego klubu otrzyma blisko 4 miliony euro. Wychodzi zatem, że miesięcznie na konto Szczęsnego wpłynie około 333 tysiące. 

Takie kwoty robią wrażenie. O ile piłkarz dobrze zainwestuje swoje pieniądze nie tylko on, ale jego dzieci nie będą musiały martwić się o kwestie finansowe. 

Źródło: ESKA

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News