Ile zarabia Jerzy Urban? Jego majątek jest gigantyczny
Jan Odyniec - 28 Maja 2018

Ile zarabia Jerzy Urban? Jego majątek jest gigantyczny

Jerzy Urban jest różnie oceniany zależnie od środowiska. Ma na swoim koncie funkcję rzecznika rządu PRL i to w najgorszym momencie, bo objął ją tuż przed stanem wojennym. Dziś jest redaktorem naczelnym antyklerykalnego tygodnika "NIE". Ile zarabia kontrowersyjny dziennikarz? Okazuje się, że jest obrzydliwie bogaty.

Jerzy Urban ma niespełna 85 lat i od 25 lat ma prawo do pobierania emerytury. Zgłosił się po nią jednak dopiero 7 lat temu. Dlaczego tak późno? Odpowiedź jest prosta - aż do 2011 roku był przekonany, że z powodu wysokich zarobków nie ma prawa do pobierania świadczenia emerytalnego. Tak poinformował go doradca, czym wprowadził osławionego "rzecznika stanu wojennego" w błąd.'

Jerzy Urban i jego majątek

Ponadto dziennikarz dowiedział się, że jego emerytura jest śmiesznie mała, więc nie warto się po nią fatygować. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Dzięki temu, że Jerzy Urban zgłosił się po emeryturę dopiero kilka lat temu, może liczyć na znacznie wyższe świadczenie, niż gdyby zaczął je pobierać jeszcze w latach 90. Na decyzję o przejściu na emeryturę dziennikarza wpłynął przede wszystkim fakt, że na taki krok zdecydowała się jego żona, Małgorzata Daniszewska. Media zaczęły rozważać, czy zgłoszenie się do ZUS wynikało z konieczności? Okazuje się, że w żadnym wypadku. Jeszcze w 2004 roku Jerzy Urban notowany był na liście najbogatszych Polaków z majątkiem opiewającym na 120 mln zł. Dziś z pewnością jest on znacznie większy.

Ile wynosi emerytura Urbana?

Jerzy Urban pobiera emeryturę i to niebagatelną. Jej wysokość nie jest znana nawet samemu redaktorowi naczelnemu tygodnika "NIE". Jak podkreślał przed laty, "nie wie dokładnie ile, ale jest to gdzieś ok. 4700 zł". Dziś ta emerytura może być nawet jeszcze wyższa, należy bowiem doliczyć waloryzacje związane ze zmianą wartości pieniądza.

PRZECZYTAJ!

CZY JERZY URBAN NIE ŻYJE?

WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Kaczyński przeszedł na emeryturę. Dostaje fortunę z pieniędzy podatnika
  2. Uwaga emeryci! KAŻDY z Was dostanie 13. emeryturę, ale jest warunek
  3. Gigantyczne oszustwo. Jeśli jesteś emerytem, lepiej sprawdź stan konta
Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Tak żyją polskie księżniczki i książęta [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News