Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Pławi się w luksusach
flickr.com/Tatiana
Klaudia Bochenek - 18 Kwietnia 2019

Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Fortuna to mało powiedziane

Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Mimo że w zeszłym roku oficjalnie zakończyła swoją sportową karierę, nie może narzekać na brak pieniędzy. Jakimi kwotami obraca i jakie są jej przychody?

Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Utalentowana tenisistka zarabia tyle, że przeciętny człowiek nie wierzy w to, co słyszy. Mimo ogromnych kwot na koncie nie skupia się tylko na sobie. Jak wyglądały zarobki Agnieszki w zeszłym roku i jak się teraz utrzymuje?

Agnieszka Radwańska spędziła na korcie prawie 13 lat swojego życia. Ta utalentowana sportsmenka zagarniała wszystkie dostępne nagrody na turniejach tenisowych, tych mniejszych i większych. Urodzona 6 marca w Krakowie gwiazda oświadczyła, że musi zrezygnować z zawodowej gry przez przewlekłą kontuzję stopy. Sprawiało jej to ogromny ból i problem ze zwinnością na korcie.

Agnieszka Radwańska zarobki

Na koncie Agnieszki Radwańskiej już w 2016 roku widniała suma 25 milionów dolarów, zarobionych przez kilka lat na kortach. W 2017 roku, jak podaje Super Express, z nagród i premii podczas zawodów zarobiła 1,259 mln dolarów. Takie sumy mogą zadziwiać, ale co jeszcze bardziej zaskakującego, znaczna część jej zarobków pochodzi spoza gry w tenisa.

Ile zarabia Agnieszka Radwańska poza kortem?

Tylko w 2017 roku Agnieszka Radwańska dzięki kontraktom reklamowym zarobiła aż 4 mln dolarów. To wtedy sponsorem Agnieszki została ogromna i znana firma paliwowa - Lotos. Dotąd czerpała zyski z umów między innymi z Lexusem, Lotto, Inglotem czy Lilou.

Tenisistka już zabezpiecza się na przyszłość. Za część zgromadzonych pieniędzy kupiła apartamenty w Sopocie, Zakopanem oraz Miami, a także posiada mieszkania w Krakowie i Warszawie.

Gwiazda tenisa jest zaangażowana także w pomoc innym. Regularnie wspiera Fundację Imienia Brata Alberta i bierze udział w świątecznej Szlachetnej Paczce. Co roku przeznacza też przedmioty na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przekazała między innymi swoją suknię ślubną.

Agnieszka Radwańska w Tańcu z Gwiazdami

Radwańska mimo kontuzji stopy zdecydowała się na udział w popularnym show. Wynegocjowała równie zawrotną kwotę za jeden odcinek - stacja Polsat zdecydowała się wypłacać 20 tysięcy złotych za każdy przetańczony wieczór. Agnieszka podjęła decyzję, że całe wynagrodzenie nie będzie wpływać na jej konto, a trafiać prosto do UNICEF-u, fundacji, która pomaga dzieciom i matkom w uboższych krajach. Niestety, przez odpadnięcie z programu w zeszłym tygodniu nie ma szans na Kryształową Kulę i bonus w wysokości 100 tysięcy złotych.

Reasumując, przez całą karierę na korcie i z kontraktów sponsorskich oraz reklamowych udało jej się uzbierać około 150 mln złotych.

Źródło: sportowefakty

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News