Ile zarabia Adam Małysz jako dyrektor sportowy?
Wikipedia/Cezary Piwowarsk
Jan Odyniec - 12 Kwietnia 2019

Ile zarabia Adam Małysz jako dyrektor sportowy? Należy mu się

Ile zarabia Adam Małysz jako dyrektor sportowy? Były skoczek współpracuje z trenerami głównymi i sztabami szkoleniowymi kadr narodowych w skokach narciarskich. Ile zarabia? Koniecznie sprawdź! Należy mu się!

Ile zarabia Adam Małysz jako dyrektor sportowy? Zarobki sławnych Polaków są częstym tematem plotek.Ile pieniędzy mają znani celebryci? Dziś przyjrzymy się zarobkom byłego skoczka. Pomimo że Małysz już nie jest aktywnym skoczkiem, to zarabia ogromne pieniądze. Współpracuje ze sztabami szkoleniowymi kadr narodowych w skokach narciarskich. Pomaga w tworzeniu programów szkoleniowych, dowodzi współpracą między kadrami narodowymi, a także doradza w kwestii sprzętu.

Sportowiec skakał przez 17 lat. Był jednym z najwybitniejszych skoczków w historii skoków narciarskich. W swoim dorobku ma 4 tytuły mistrza świata, cztery medale olimpijskie i wiele innych sukcesów. W ciągu kariery sportowiec zarobił około 30 milionów złotych! W sezonie 2000/01 za same zwycięstwa w Pucharze Świata zgarnął 800 tysięcy.

Sukcesy ciągną za sobą duże pieniądze i tym sposobem firma Red Bull zapłaciła około 200 tysięcy jedynie za możliwość umieszczenia swojego loga na kasku skoczka. Rok 2012 był pierwszym pełnym rokiem sportowca już nie jako skoczka narciarskiego, ale jako automobilisty. Pomimo zamiany nart, z którymi był kojarzony, na samochód, finanse sportowca nie pogorszyły się, jego zarobki w tym czasie przekroczyły 6 milionów złotych! Rok 2013 przyniósł jeszcze lepsze efekty! Sponsorów przybywało, płacili coraz więcej. Kontrakty z Red Bull, Generali, 4F oraz Teekanne spowodowały ciągle rosnące zarobki.

Zarobki w PZN

W roku 2011 Adam Małysz kończył karierę skoczka narciarskiego. W tym roku Super Express ocenił jego dochody na około 6,3 miliona złotych. Oczywistym jest, że przechodząc na bardziej odpowiedzialne stanowisko tj. Dyrektora Sportowego, powinien zarabiać o wiele więcej. Apoloniusz Tajner - od 2006 prezes Polskiego Związku Narciarskiego - jako prezes otrzymuje miesięcznie 15 tysięcy złotych. Ile więc zarabia Adam Małysz, na którym ciąży ogromna odpowiedzialność? Można podejrzewać, że nawet więcej, jednak zdecydowanie należy mu się.

Już kiedy obejmował stanowisko zapewnił, że nie będzie siedział w biurze. To jedna z najważniejszych funkcji w Polskim Związku Narciarskim więc niedziwne są kwoty, jakimi Małysz dysponuje. Oczywiście dokładne kwoty PZN są tajne. Możemy być jednak pewni, że mowa o ogromnych pieniądzach!

Żródło: mowimyjak.pl, fakt24, Puls Biznesu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News