Skąd pochodzi Adam Małysz? To słynna miejscowość
wikipedia.org/Tadeusz Mieczyński
Klaudia Bochenek - 12 Kwietnia 2019

Skąd pochodzi Adam Małysz? Małe miasto, ale ludzie wielcy

Skąd pochodzi Adam Małysz? Okazuje się, że jest to bardzo znane polskie miasteczko. Z pewnością bardzo popularne pod względem turystycznym. Sam Adam często podkreśla, skąd wywodzą się jego korzenie.

Skąd pochodzi Adam Małysz? Gdzie aktualnie mieszka? Gdzie trenował? Z takimi pytaniami spotkał się każdy wierny polski kibic skoczka narciarskiego. Wielu z nich śledzi sieć w poszukiwaniu informacji - dziś nadszedł czas by odpowiedź na wszystkie wątpliwości!

Adam Małysz to najsłynniejszy skoczek w środkowej części Europy. Zdobywca czterech Kryształowych Kul nie jest osobą medialną. Nie zobaczymy go na największych imprezach show-biznesowych. Bardzo chroni prywatność swoją, a zwłaszcza swojej rodziny - żony Izabeli i córki Karoliny.

Skąd pochodzi Adam Małysz?

Wielokrotny medalista urodził się 3 grudnia 1977 roku w Wiśle. W tym roku będzie obchodzić swoje 42. urodziny. Pierwsze próby na małych skoczniach podjął już jako dziecko w wieku sześciu lat. Nie każdy wie, że Adam Małysz posiada wyuczony zawód: blacharz-dekarz. Rok temu obronił swoją pierwszą pracę licencjacką na wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Nie każdy wie, że Adam miał wiele wzorców w swoim najbliższym otoczeniu. Jego pradziadek był właścicielem skoczni, za to wuj początkowo był skoczkiem, a potem trenerem. Wielkie wsparcie otrzymał również od swojego ojca.

Jak mieszka Adam Małysz?

Wyobrażamy sobie, że Adam mieszka w willi z basenem. Wcale tak nie jest! Sam stwierdził, że takie wygody są bezużyteczne. Okazuje się także, że każdy z nas może wynająć apartament u polskiego skoczka! Adam jest właścicielem pensjonatu, który jeszcze kilka lat temu był jego domem.

Wisła - turystyczne miasto z muzeum Adama Małysza


Rodzinne śląskie miasto naszego skoczka nie jest zbyt duże - jest zamieszkane przez niewiele ponad 11 tysięcy mieszkańców. W sezonie jest o kilka tysięcy turystów i sportowców więcej! Należy wiedzieć, że Wisła to nie tylko piękna miejscowość wypoczynkowa i świetne miejsce na turystyczną bazę wypadową. W tej miejscowości znajduje się duży kompleks skoczni narciarskich "Centrum". Trenował na nich między innymi nasz mistrz. Wisła rozwija się coraz bardziej - tworzą się nowe ośrodki i kolejne skocznie.

Adam Małysz został uhonorowany przez włodarzy miasteczka własnym muzeum. Można tam zobaczyć z bliska jego cztery Kryształowe Kule oraz narty na których skakał i zdobywał medale. To nie wszystko - istnieje skocznia imienia Adama Małysza.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News