Ile zarabia Adam Małysz
Wikipedia/Piotr Drabik
Mariusz Wiącek - 4 Kwietnia 2019

Ile zarabia Adam Małysz? Kwoty są powalające

Ile zarabia Adam Małysz? Jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii tego sportu już kilka lat temu oficjalnie zakończył karierę. W jej trakcie udało mu się zdobyć mnóstwo nagród, tytułów, a także sprawić, by poznał go cały świat. Wiele osób zastanawia się, w jakim przedziale mieszczą się zarobki tego legendarnego sportowca.

Ile zarabia Adam Małysz? Jego kariera sportowa jest świetnym dowodem na to, że za pomocą ciężkiej pracy można przejść drogę od sportowca do milionera. Po oddaniu ostatniego skoku, Małysz postanowił wziąć udział w rajdzie Dakar i mówi się, że to właśnie tam otrzymał największe pieniądze. Do tego trzeba doliczyć także wynagrodzenie z prawa do wizerunku, reklam i innych inwestycji. Nie jest łatwo oszacować majątku sportowca, gdyż składają się na niego różne kontrakty.

Adam Małysz: zarobki

Wiadomo jednak, że jednym z najbardziej dochodowych sezonów w karierze Adama Małysza był ten z przełomu 2006/2007, kiedy to Orzeł z Wisły zarobił 1,3 miliona złotych i to wyłącznie "na skoczni".

Z kolei jego pierwszy dochodowy sezon 2000/2001 przyniósł mu zarobki rzędu 800 tysięcy złotych. Jednak to dało impuls do tak zwanej "Małyszomanii". To, co Orzeł z Wisły zarobił na skoczni jest zaledwie małym procentem jego zarobków, które oferowali mu reklamodawcy. Można uznać, że jego roczne zarobki mieściły się w okolicy miliona złotych, choć niekiedy kwota ta była znacznie wyższa z racji większej ilości wygranych i premii przyznawanych z tego względu. Zestawiając to z zarobkami od reklamodawców, daje to wielką sumę, podczas całej jego kariery.

Jednak pojawiają się informacje, że jego zarobki w trakcie konkursów są nieporównywalnie niższe od tych, które przyniosła mu krótka, aczkolwiek intensywna kariera rajdowca.

Adam Małysz zarobił wystarczająco dużo, aby do końca życia nie martwić się o przyszłość. Jednak jako człowiek bardzo aktywny, koniec końców dał się namówić do zostania działaczem sportowym i pomaganiu młodym skoczkom w osiąganiu sukcesów. Postawił jednak jeden warunek - nie będzie siedział za biurkiem. Oznacza to, że firma Małysz nadal ma się dobrze i zarobki osiągane przez sportowca będzie liczyć w milionach jeszcze przez długie lata.

źródło: Sport

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News