Ile waży Adam Małysz?
Screenshot z youtube.com/Skijumping
Mateusz Nieścierowicz - 6 Kwietnia 2019

Ile waży Adam Małysz? Po dawnych czasach nic nie zostało

Ile waży Adam Małysz? To pytanie bardzo często pojawia się wśród entuzjastów skoków narciarskich. Nic dziwnego - jest to bardzo interesująca kwestia, bowiem skoczkowie z reguły ważyć muszą naprawdę niewiele. Jest to oczywisty warunek - im lżejszy skoczek, tym skoki przez niego oddane są dłuższe. Małysz przeszedł już jednak na sportową emeryturę. Może więc śmiało przytyć... i to dużo!

Ile waży Adam Małysz? Dawny skoczek narciarski od dawna jest na emeryturze. Jego waga względem lat, gdy cieszył kibiców w Polsce podczas Pucharów Świata i licznych turniejów, jest o wiele większa. Będziecie zaskoczeni.

Adam Małysz waga

W trakcie swojej kariery ten wielokrotnie utytułowany sportowiec ważył ponoć w okolicach od 52-56 kilogramów. To naprawdę bardzo niewielka waga biorąc pod uwagę jego wzrost - 1,7 m.

Dzięki takiej wadze Adam był w stanie o wiele skuteczniej unosić się na wietrze, a także po prostu lądował o wiele dalej, choć oczywiście nie tylko to wpływało na jego ogromne sukcesy. Przede wszystkim od innych zawodników odróżniała go świetnie opanowana technika, a także niebywałe predyspozycje.

Ile obecnie waży Adam?

Ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie. Według niektórych mediów obecnie skoczek ważyć może nawet 77 kilogramów. Jest to różnica ponad 20 kilogramów względem lat, gdy jeszcze był czynnym sportowcem. Jeśli skoczek faktycznie waży obecnie aż tyle, jego BMI oznacza nadwagę. Aż ciężko w to uwierzyć!

Inne źródła poddają w wątpliwość jednak tak dużą wagę. Według nich Małysz obecnie waży około 70 kilogramów. Wówczas jego BMI oznaczałoby wagę prawidłową. To wydaje się bardziej prawdopodobne - szczególnie, gdy oglądamy jego wystąpienia podczas wywiadów w telewizji. Adam zdecydowanie nie wydaje się być osobą, która ma nadwagę.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News