Ile Messi ma lat?
Wikipedia/Кирилл Венедиктов
Mariusz Wiącek - 3 Kwietnia 2019

Ile Messi ma lat? Gwiazdor mimo wieku jest na szczycie

Ile Messi ma lat? Trudno sobie wyobrazić, by osoba w takim wieku tak szybko osiągnęła szczyt. Jego nazwisko zna niemal każda osoba na świecie, a zarobki sięgają niewyobrażalnych kwot. Zawodnik uchodzący za najlepszego na świecie jest młodszy, niż się zdaje.

Ile Messi ma lat? Wiek piłkarza ma ogromne znaczenie dla jego ceny rynkowej, a w obowiązujących standardach zawodnik, który przekroczył trzydziesty rok życia, znacznie spada z ceny. Jednak nie dotyczy to tych graczy, którzy należą do światowej czołówki i przez długi czas potrafią utrzymać formę. Jednym z nich jest bez wątpienia Lionel Messi.

Ile Messi ma lat? To może zaskoczyć

Lionel Messi urodził się w miejscowości Rosario w Argentynie w 1987 roku. Oznacza to, że w czerwcu zawodnik uważany za jednego z najlepszych w historii piłki nożnej będzie obchodził 32 urodziny.

Młody Messi nie urodził się w bogatej rodzinie. Jego matka była sprzątaczką, a ojciec pracownikiem huty. Od wczesnego dzieciństwa czuł pociąg do gry w piłkę nożną. Zaczął grać w lokalnym zespole, prowadzonym przez swojego ojca. W przyszłości chciał zostać piłkarzem i okazywał ku temu talent.

Jak się jednak okazało, na drodze ku karierze sportowca stanął mu jego własny organizm. W wieku 11 lat lekarze zdiagnozowali u niego karłowatość przysadkową, co oznaczało, że jego organizm wydzielał zbyt mało hormonu wzrostu. Z tego względu po dziś dzień 32-letni piłkarz ma jedynie 169 centymetrów wzrostu.

Dzięki pomocy ojca, który skontaktował się z władzami Barcelony, władze klubu zdecydowały się obserwować chłopaka. Po krótkim czasie stali się tak bardzo zachwyceni jego talentem, że postanowili opłacić jego kurację. I w ten właśnie sposób kariera młodego Lionela ruszyła do przodu. Zaczął występować w jednej z młodzieżowych drużyn klubu FC Barcelona.

Od tamtego czasu stopniowo, lecz mimo wszystko bardzo szybko rozwijał się sportowy talent zawodnika. W krótkim czasie piął się po szczeblach sportowej kariery, by w końcu stać się najbardziej znanym zawodnikiem na świecie i jednym z najlepszych w historii piłki nożnej. Kilkukrotnie zdobywał Złotą Piłkę, a także wiele innych tytułów, zarówno w drużynie jak i reprezentacji.

źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News