Ile Cristiano Ronaldo zarabia
Facebook/Cristiano Ronaldo
Wiadomości Pikio - 8 Maja 2019

Ile Cristiano Ronaldo zarabia? Majątek jakich mało

Ile Cristiano Ronaldo zarabia? Bohater transferu do Juventusu jest jednym z najlepiej opłacanych sportowców na świecie. Jak myślicie, ile wynoszą jego zarobki? Jego miesięczny dochód jest oszałamiający. Magazyn Forbes umieścił go na trzecim miejscu wśród najlepiej zarabiających sportowców na świecie!

Ile Cristiano Ronaldo zarabia? Historia majątku sportowca

Ronaldo jest jednym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników na świecie. Wiąże się to z tym, że sport nie jest jego jedynym źródłem dochodu. Transfer do Juventusu spowodował zwiększenie się jego zarobków o ponad 10 milionów euro za sezon. Znany magazyn Forbes umieścił napastnika na trzecim miejscu najlepiej zarabiających sportowców świata, znajduje się tuż za Lionelem Messi oraz Floydem Mayweatherem.

Oprócz wynagrodzenia z tytułu kontraktu z klubem, CR7 bierze udział w licznych kampanich reklamowych znanych marek. W 2016 roku piłkarz był twarzą spotu reklamowego Nike - The Switch. Kolejna reklama, która przyniosła mu spory zastrzyk gotówki była również dla Nike, nazywała się Nike - Winner Stays On.

Cristiano Ronaldo zarobki

Ile Cristiano Ronaldo zarabia? Wiadomo już, że bierze udział w wielu przedsięwzięciach, które przynoszą mu ogromne zarobki. CR7 za samą grę w barwach Juventusu dostaje 30 mln. euro za sezon. Daje to bajońskie statystyki, jeśli przeliczy się to na zarobki w mniejszej skali:

  • 30 000 000 euro za sezon
  • 2 500 000 euro/miesiąc
  • 625 000 euro/tydzień
  • 89 000 euro/dziennie

Wiadomo, że Ronaldo za czasów gry w barwach Los Blancos otrzymywał 20 mln. euro za sezon gry. Oprócz gry, gwiazda jest przecież twarzą wielu znanych marek, które związały się z nim umowami. Na przykład z marką Nike jest związany dożywotnim kontraktem.

Również był twarzą takich marek jak EA Sports, która jest własnością koncernu Electronic Arts. Miał okazję reklamować Herbalife czy American Tourister. Piłkarz sam wszedł w rolę biznesmena, zaczął produkować własną linię bielizny, ubrań oraz perfum, które jest sygnowane marką CR7. Według "Super Expressu", za poprzedni sezon w barwach Realu Madryt i licznych kampanii reklamowych, piłkarz zainkasował w sumie 94 miliony euro.

Piłkarz zarzekał się, że swoją karierę jako zawodnik planuje zakończyć dopiero mając 41 lat. Czeka go więc jeszcze wiele sezonów gry. Po osiągnięciu tego wieku Cristiano na pewno znajdzie sobie kolejne lukratywne źródło dochodu.

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News