Ile Agnieszka Radwańska ma lat?
Flickr.com/@
Bartłomiej Chudy - 21 Kwietnia 2019

Ile Agnieszka Radwańska ma lat? Jest starsza od siostry

Ile Agnieszka Radwańska ma lat? Będąca już na sportowej "emeryturze" najlepsza polska tenisistka w historii jest niewiele starsza od swojej siostry, Urszuli.

Ile Agnieszka Radwańska ma lat? Najsłynniejsza polska tenisistka zakończyła jesienią 2018 roku obfitującą w sukcesy sportowe karierę. Jej siostra nie zbliżyła się do osiągnięć popularnej "Isi".

Ile Agnieszka Radwańska ma lat?

Radwańska jest dwukrotną finalistką turniejów wielkoszlemowych. Po raz pierwszy dotarła do decydującego meczu w 2012 roku na brytyjskim Wimbledonie. Sukcesy na polu sportowym przełożyły się na biznesowe i reklamowe sukcesy tenisistki.

Radwańska jest pierwszą polską tenisistką, która na korcie zarobiła milion dolarów. W ubiegłym roku w listopadzie ogłosiła, że rezygnuje ze sportowej kariery. Dziś jest zaangażowana w swój hotelowy biznes, a prywatnie jest szczęśliwą żoną swojego drugiego trenera, Dawida Celta. Wcześniej trenował ją jej ojciec, Robert Radwański.

Agnieszka Radwańska wiek

Agnieszka Radwańska rozpoczęła swoją karierę od zwycięstwa w juniorskim Wimbledonie w 2005 roku. Z czasem filigranowa Polka awansowała do najlepszej setki, a później "10" tenisistek świata.

Była tenisistka pozostaje w wieku, który umożliwiłby jej grę na wysokim poziomie. W obliczu słabszej formy i nowych wyzwań pozasportowych Radwańska postanowiła jednak zakończyć ten etap swojego życia. Dziś pozostaje zaangażowaną bizneswoman - wspomnijmy w tym miejscu sieć hoteli mieszczących się w jej rodzinnym Krakowie.

Agnieszka Radwańska jest dziś świeżo upieczoną 30-latką. Okrągły jubileusz Polka obchodziła 6 marca. Jest starszą siostrą Urszuli (rocznik 1990), która w przeszłości również była aktywną tenisistką. Nie odnosiła jednak takich osiągnięć jak Agnieszka.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News