Iberion
Iberion
Klaudia Bochenek - 17 Marca 2020

Wyruszyła pilna akcja pomocy bezdomnym. Każdy może wziąć udział i wesprzeć potrzebujących

Iberion (wydawca Pikio.pl) nie pozostawia potrzebujących w jednym z najtrudniejszych momentów ich życia. Polacy tłumnie uderzyli do sklepów robiąc zapasy jedzenia za spore pieniądze - mało kto pamięta, że niektórzy są w tragicznej sytuacji przez panującego wirusa i nie mają środków, by przetrwać kryzys.

Iberion (wydawca Pikio.pl) powołał do życia zbiórkę, do której każdy może dorzucić swój grosik. Każda pomoc jest na wagę złota, w tym trudnym okresie musimy sobie pomagać i nie zapominać o najsłabszych.

Iberion wraz z klubokawiarnią Życie Jest Fajne zorganizował akcję, w której udział może wziąć każdy

Grupa mediowa Iberion wraz z klubokawiarnią Życie Jest Fajne nie może być nieczuła na krzywdę osób, które przez pandemię koronawirusa znalazły się w sytuacji bez wyjścia. Osoby, które zorganizowały zrzutkę chcą ułatwić potrzebującym przetrwanie w czasach kryzysu.

Klubokawiarnia jest prowadzona przez Fundację Ergo Sum, która na co dzień daje pracę 21 osobom dotkniętych spektrum autyzmu. Przez zamykanie placówek gastronomicznych, zostali oni bez pracy. Do zadań osób dotkniętych autyzmem należało m.in. przygotowywanie posiłków dla bezdomnych.

- (...) Miejsca udostępniania żywności znikają a istniejące jadłodajnie nie mają mocy przerobowych… Ale czy nie możemy w jakiś sposób pomóc - zaspokoić choć najważniejsze potrzeby - czyli zaspokoić głód tych osób? My jako organizacja niewiele możemy. Jako organizacja mamy tylko długi. Ale społeczeństwo polskie w tej chwili jest nieocenione. Staje na wysokości zadania! - można przeczytać w oficjalnym komunikacie Klubokawiarni Życie jest Fajne.

Od momentu zamknięcia placówek gastronomicznych, bezdomni zostali bez jedzenia, sami sobie nie poradzą. Znajdują się też w grupie ryzyka - to często ludzie starsi, z bardzo obniżoną odpornością, śpiący na mrozie. Do Klubokawiarni rękę wyciągnął Iberion, który niejednokrotnie angażował się w akcje społeczne. Teraz powstała zbiórka, a grupa medialna Iberion zapewniła również nagłośnienie przedsięwzięcia.

- Jako grupa mediowa nie zamierzamy jedynie informować o tym, co się dzieje. Chcemy wykorzystać nasze wielomilionowe zasięgi do czynienia dobra, niesienia pomocy tym, którzy obecnie najbardziej jej potrzebują. Uważamy, że klubokawiarnia Życie Jest Fajne wykonuje na co dzień świetną pracę, to wspaniali ludzie, dlatego z dumą współorganizujemy tę akcję. Jednocześnie, już po zakończeniu kryzysu koronawirusowego, zachęcamy wszystkich warszawiaków do odwiedzenia klubokawiarni Życie Jest Fajne, która, jak się dowiedzieliśmy, ma problemy finansowe. To ważne miejsce pozwalające znaleźć pracę dorosłym ludziom dotkniętym spektrum autyzmu, dlatego warto wesprzeć ich działalność - mówi Albert Wójcik, prezes grupy mediowej Iberion.

Swoją cegiełkę można dorzucić pod TYM LINKIEM.

Źródło: Iberion

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News