Gdzie nagrywano Big Brothera - dom Wielkiego Brata.
facebook/Big Brother TVN7
Konrad Karpiuk - 30 Kwietnia 2019

Gdzie nagrywano Big Brothera w poprzednich edycjach? Legendarne miejsce

Gdzie nagrywano Big Brothera w poprzednich edycjach? Sprawdzamy gdzie znajdował się kiedyś dom Wielkiego Brata.

Gdzie nagrywano Big Brothera? Niezwykle popularny reality show wrócił na antenę po latach przerwy. Co jakiś czas zmieniały się lokalizacje domu Wielkiego Brata.

Big Brother to program, w którym uczestnicy zostają zamknięci na pewien czas w stale monitorowanym budynku, w którym są odizolowani od świata zewnętrznego. Kontrolę nad domem sprawuje Wielki Brat - głos, który kontroluje uczestników i daje im zadania. Co jakiś czas uczestnicy muszą się wzajemnie eliminować przez głosowanie, a wpływ mają na to również widzowie, którzy głosują przy pomocy wiadomości SMS.

Gdzie nagrywano Big Brothera?

W szóstej edycji programu Dom Wielkiego Brata znajduje się niedaleko Piaseczna, a dokładnie w Gołkowie. To willa znana z telewizyjnych programów, dawniej jednak lokalizacja była zupełnie inna.

Najbardziej legendarnym miejscem, w którym odbyły się aż trzy edycje, jest pierwszy dom Wielkiego Brata. Najstarsze lokum dla uczestników programu znajdował się w podwarszawskiej miejscowości Sękocin. W czwartej edycji lokalizacja została zmieniona na Wrocławskie Bielany, tam odbyły się kolejno czwarta i piąta edycja programu, które cieszyły się gigantyczną popularnością wśród widzów.

Big Brother, powrót po 11 latach przerwy

Program wrócił na antenę po 11 latach niebytu. Pierwsza emisja odbyła się 17 Marca 2019 roku na antenie TVN7. Powrót programu okazał się strzałem w dziesiątkę — pobity został rekord oglądalności stacji, który został ustalony na poziomie 2,23 miliona telewidzów, co zapewniło stacji kolosalne zyski oraz niesłabnącą od tygodni popularność.

Rozwijająca się na przełomie lat technologia pozwoliła także zmienić nieco format emisji telewizyjnego show. Oprócz standardowych odcinków w telewizji, w serwisie Player.pl istnieje możliwość podglądania mieszkańców domu przez 16 godzin w ciągu każdego dnia.

Prowadzącymi nową edycję zostali Filip Hajzer, Agnieszka Woźniak-Starak, Bartłomiej Jędrzejak i Małgorzata Ohme.

Big Brother - kontrowersje

Program niemal od początku był uważany za kontrowersyjny i bezustannie walczyć musiał z niesłabnącą falą krytyki. W 2002 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała TVN grzywną za emisję programu propagującego „przemoc i niemoralne zachowania". Także prasa plotkarska huczała o ekscesach uczestników programu, o których z czasem wiedział niemalże każdy.

Format był karany również w innych krajach, które miały swoje wydania. Pojawiały się głosy, czy aby śledzenie ludzi 24 godziny na dobę jest etyczne i nadające się do określania mianem "rozrywki". Ponadto mówi się o tym, że psychologie biorący udział w programie działali wbrew etyce zawodowej.

Źródło: wikipedia.org

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News