Gdzie mieszkał Zbigniew Wodecki pod Krakowem
Wikimedia Commons/Piotr Bieniecki
Konrad Karpiuk - 19 Września 2019

Gdzie mieszkał Zbigniew Wodecki? Przepiękna okolica

Gdzie mieszkał Zbigniew Wodecki? Wiele fanów zastanawia się, gdzie znany muzyk spędzał czas z rodziną, kiedy odpoczywał między trasami. Okazało się, że to niezwykle malownicza okolica.

To, gdzie mieszkał Zbigniew Wodecki, spędza sen z powiek wielu fanów słynnego skrzypka. Muzyk od zawsze był związany z dawną stolicą Rzeczpospolitej, czyli z Krakowem. Większość czasu spędzał jednak w rozjazdach - jako artysta nie tylko koncertował, ale często brał udział w wielu programach rozrywkowych, jak choćby "Taniec z Gwiazdami", w którym był jurorem. Okazuje się, że artysta miał pewne miejsce wyjątkowo bliskie jego sercu.

Gdzie mieszkał Zbigniew Wodecki?

Kraków był miastem wyjątkowo bliskim muzykowi. To tutaj spędził czasy swojej młodości. Zbigniew Wodecki mieszkał przy ulicy Ułanów, w mieszkaniu o powierzchni 50 metrów kwadratowych, w którym spotykała się śmietanka towarzyska byłej stolicy. Ojciec Zbigniewa Wodeckiego wyrył niegdyś na elewacji budynki literkę "Z" (co było nawiązaniem do popularnego wtedy Zorro).

Kraków był miastem wyjątkowo bliskim muzykowi. To tutaj spędził czasy swojej młodości. Zbigniew Wodecki mieszkał przy ulicy Ułanów, w mieszkaniu o powierzchni 50 metrów kwadratowych gdzie spotykała się śmietanka towarzyska byłej stolicy. Ojciec Zbigniewa Wodeckiego wyrył niegdyś na elewacji budynki literkę "Z" (co było nawiązaniem do popularnego wtedy Zorro). Ten rysunek pozostał tam do dziś.

Gdy już skrzypek osiągnął sukces, wraz z żoną przeprowadził się do mieszkania, z którego blisko było na krakowski rynek. Mieszkanie było tuż nad Wawelem, przy ulicy Grodzkiej, skąd na "stare miasto" droga była niezwykle krótka. Jeden z największych hitów Zbigniewa Wodeckiego nawiązuje do jego miłości do Krakowa. Ten utwór to oczywiście "Lubię wracać tam, gdzie byłem".

Czasem muzyk potrzebował wypocząć od zgiełku, dlatego miał jeszcze domek w podkrakowskiej miejscowości Winiary. To wyjątkowo mały i dosyć skromny domek letniskowym, w którym muzyk spędzał czas wraz ze swoją rodziną. Urządziła go jego żona - w środku podobno jest bardzo przytulnie i dominuje "wiejski" styl. Zresztą sam domek jest z drewna.

Bliskie położenie do rzeki Raby czyni okolicę niezwykle malowniczą, ale także niebezpieczną w niektórych okresach roku. Wylanie rzeki z brzegów doprowadziło do gigantycznej powodzi, która z kolei spowodowała zalanie domu Wodeckiego w Winiarach. Skrzypek nie decydował się na jego remont. Stan budynku był opłakany - ziemia pod nim zaczęła się osuwać, a wejście do środka było skrajnie niebezpiecznie. Rodzinie muzyka było bardzo szkoda zniszczonego domu, bo zdążyła się do niego przyzwyczaić.

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News