Gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk? Będziecie w szoku
Marcin Owczarek - 11 Stycznia 2019

Gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk? Trudno uwierzyć

Gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wbrew pozorom nie jest to taka trudna zagadka, ale wielu może być ciekawych, jak mieszka ojciec dyrektor, który zarządza wielkim imperium ze swojego lokum w Toruniu. Czas rozwiać tę tajemnicę. Będziecie w szoku.

Gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk? Każdy zadając sobie to pytanie widzi w głowie wielką wille z basenami, termami, wysadzaną złotem i drogimi kamieniami. Co kilka kroków jest kapliczka, a żadna nie wygląda tak samo. W dodatku wiele komnat, jak w zamku, drogie obrazy i multimedia. Cały teren jest otoczony murem i drutem kolczastym oraz nad jego bezpieczeństwem czuwa batalion ochroniarzy. Chociaż jest to piękny obraz, to zupełnie odmienny od rzeczywistości.

Gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk?

Ojciec dyrektor 2017 roku znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków. Nie ma co się dziwić, ponieważ zarządza wieloma biznesami i dochód z nich w tamtym roku wyniósł ok. 56 milionów złotych. Ktoś przy takich zarobkach naprawdę powinien mieć wille jak wyżej opisana, ale redemptorysta postanowił żyć w zupełnie inny sposób, odmienny, od tego który nam się wydaje.

Willa Tadeusza Rydzyka

"Willa" ojca dyrektora znajduję się przy ulicy Świętego Józefa w Toruniu. Jest to dość znana ulica, ponieważ znajduje się tam klasztor redemptorystów. I to właśnie tam zamieszkuje duchowny wraz z innymi braćmi z zakonu. Jacek Hołub w swojej biografii na temat ojca dyrektora wspomina, że mieszka on w małej celi takiej, jaką mają inni duchowni z klasztoru.

Jeszcze za rządów Donalda Tuska duchowny tłumaczył się z tego, gdzie mieszka Tadeusz Rydzyk, a oto odpowiedź:

– Panie premierze, może pan przyjść do mojego pokoju, zobaczyć jak ja mieszkam. W klasztorze, normalnie: łóżko, szafa, biurko, krzesło. Cóż więcej potrzeba? To i tak bardzo dużo. Jak przyjechałem do Torunia, to przez trzy lata co najmniej spałem na materacu. Nie było łóżka, nie było czasu się postarać, a współbraciom nie chciałem zawracać głowy – mówił ojciec Tadeusz Rydzyk.

Tadeusz Rydzyk majątek

No więc jaki majątek posiada ojciec dyrektor? Wielki, ogromny wręcz potężny, ale nie do końca majątek i nie do końca swój. Zakonnik złożył śluby ubóstwa i może posiadać tylko rzeczy osobiste. Mimo to, zarządza on wielkim imperium, które dysponują sporym majątkiem.

Do zakonu należy tylko Radio Maryja. Innymi biznesami zajmuje się on po przez funkcje jakie pełni np. "Lux Veritatis", w której to jest prezesem oraz w fundacji "Nasza Przyszłość", gdzie duchowny zasiada w radzie programowej. Prócz tego, są inne spółki takie jak: Bonum, Scala, Polskie Sieci Cyfrowe, Uzdrowisko Termy Toruńskie oraz Geotermia Toruń . Chociaż Scala należy do zakonu, to Bonum i i kilka innych spółek jest zarządzanych przez ojca Jana Króla. Ten jest uznawany za prawą rękę Tadeusza Rydzyka.

Willa Rydzyka na Dominikanie

Wiele osób sądziło, że ojciec dyrektor posiada swój majątek na Dominikanie. Nie ma jednak żadnych potwierdzeń, jakoby redemptorysta miał posiadać jakąś wille albo chociaż małe mieszkanie na Dominikanie. Jedyny jego związek z tą wyspą to fakt, że duchowny bronił arcybiskupa Wesołowskiego, który przebywał tam i został oskarżony o pedofilie.

Posiadłości Ojca Rydzyka

Ojciec Tadeusz Rydzyk, mimo że obraca się wśród bogatych instytucji i jeździ Maybachem, nie posiada żadnych posiadłości, jakby mogło się zdawać. Jeżeli już, to są one zarządzane przez w firmy i fundacje, w których to jest prezesem. Jednak to co posiadają i tak jest pokaźne, Radio Maryja, Telewizja Trwam, uzdrowisko geotermalne, to tylko część posiadłości i instytucji jakimi zarządza.

Tadeusz Rydzyk kontakt

Do ojca dyrektora bardzo ciężko jest dotrzeć, na spotkania z nim zjeżdżają tylko Ci, którzy na to zasłużyli i którzy mu sprzyjają. Nawet dziennikarze mają utrudniony dostęp. Jeżeli nie jest się wysoko postawionym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, bogatym darczyńcom albo dziennikarzem z jego stacji lub radia, to może być ciężko uzyskać kontakt do ojca Tadeusza Rydzyka.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News