Gdzie kręcą Świat według Kiepskich, serial polsatu
facebook/swiat wedlug kiepskich
Wiadomości Pikio - 6 Maja 2019

Gdzie kręcą Świat według Kiepskich? Twórcy zmienili lokalizację

Gdzie kręcą Świat według Kiepskich? Twórcy zmienili lokalizację realizacji zdjęć. Czy nadal jest to Wrocław, a może Warszawa? Sprawdź, gdzie będą kręcić kultowy sitcom.

Gdzie kręcą Świat według Kiepskich? Lokalizacja wielokrotnie się zmieniała

Gdzie kręcą Świat według Kiepskich? Kultowy sitcom jest niezmiennie na antenie telewizji Polsat od ponad 20 lat. Twórcy na początku emisji wybrali sobie za plan zdjęciowy starą kamienicę. Serial ma już 552 odcinki, przez ten czas kręcono w wielu miejscach. Sprawdź gdzie kręcą Świat według Kiepskich.

Gdzie kręcono Świat według Kiepskich?

Polski serial komediowy niedawno obchodził swoje 20. urodziny. Na przestrzeni tych lat plan zdjęciowy zmieniał się wielokrotnie. Twórcy nie raz decydowali się na realizację produkcji w plenerze, bo już w trzecim odcinku mamy okazję zaobserwować scenę nakręconą na podwórku. Wielokrotnie również zmieniano scenerię w budynku, między innymi na biuro firmy "Papierowy Motyl" w odcinku numer 273, czy na bar rybny "Irena" w odcinku o tytule "Wezyr".

Niektóre sceny również były kręcone w centrum Wrocławia. Do odcinka 76. za plan zdjęciowy twórcom posłużyła kamienica we Wrocławiu na ulicy Podwale 67 (w odcinku 51. pokazany prawdziwy widok z okna). Od odcinka 77. serial realizowany jest w studiu ATM Grupa w Bielanach Wrocławskich.

Geneza Świata według Kiepskich

Świat według Kiepskich jest polskim sitcomem, który emituje telewizja Polsat nieprzerwanie od 1999 roku. Serial miał w sumie trzech reżyserów, pierwszym z nich był Okił Khamidow (w latach 1999-2007). Reżyser znany jest z produkcji m.in. "Dlaczego Ja?" czy "Pierwszej Miłośći". Drugim był Patrick Yoki (w latach 2008-2017), który również był współautorem scenariuszy do serialu. Obecnie funkcję reżysera pełni Adek Drabiński, a sitcom produkowany jest przez ATM Grupę. Obecnie szacuje się, że oglądalność najnowszych odcinków to średnio 1,26 mln widzów. Dość imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że serial ma już ponad 20 lat.

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News