Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny
Redaktor - 26 Lutego 2021

Dubaj zaprasza do swoich atrakcji

Egzotyczne wakacje w Dubaju to doskonały pomysł na naładowanie baterii, gdy w Polsce panuje jesienno-zimowa szaruga. Ze względu na panujący tam klimat podzwrotnikowy suchy, najbardziej sprzyjające temperatury do zwiedzania panują między listopadem a marcem i właśnie wtedy najlepiej zaplanować wyprawę do tego fascynującego, tętniącego życiem miasta.

W Dubaju nie sposób się nudzić – coś dla siebie znajdą tu zarówno wielbiciele leniwego plażowania, jak i miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Podpowiadamy, co warto zobaczyć podczas wakacji w Dubaju (https://www.fostertravel.pl/wczasy/emiraty-arabskie/dubaj/).

Burj Khalifa – najwyższy budynek świata

Burj Khalifa to bezsprzecznie jeden z symboli Dubaju. Najwyższy na świecie budynek, będący jednocześnie najwyższą wolno stojącą konstrukcją, liczy sobie aż 828 metrów i 163 piętra. Na 124 piętro, na którym znajduje się punkt widokowy, dostaniemy się superszybką winą w ciągu zaledwie minuty, i to bez odczuwalnej różnicy ciśnień. Za dopłatą można też wyjechać na 148 piętro, ale pamiętajcie o internetowej rezerwacji miejsca – chętnych na podziwianie zachwycającej panoramy Dubaju nie brakuje!

The Dubai Fountain

Tuż obok najwyższego budynku świata znajduje się kolejny w Dubaju obiekt „naj” - największa na świecie multimedialna fontanna, uruchomiona w 2009 roku. Ma 275 m długości, znajduje się na 12-hektarowym jeziorze i podczas multimedialnych pokazów, w których bierze udział 25 projektorów i 6600 świateł, wystrzeliwuje 83 000 litrów wody na wysokość aż 150 m.

Burj al-Arab

Kolejna ikona Dubaju i kolejny słynny budynek – tym razem jest to siedmiogwiazdkowy hotel (oficjalna kategoria to ***** deluxe, jednak specjaliści z branży hotelowej rozważali utworzenie specjalnie dla niego nowej kategorii) w kształcie żagla, znajdujący się na sztucznej wyspie 280 m od brzegu i będący częścią kompleksu wypoczynkowego Jumeirah Beach Resort.

The Dubai Mall

Następnym dowodem na to, że w Dubaju wszystko jest „naj”, jest największe na świecie centrum handlowe, mające aż 112 hektarów powierzchni. Na tej przestrzeni znajduje się ponad 1200 sklepów i 200 kawiarni oraz restauracji gdzie możemy spróbować dań kuchni ze wszystkich stron świata. Dodatkową atrakcją są dwa wodospady oraz liczne rzeźby i posągi tworzące niepowtarzalny klimat centrum, a dzieci z pewnością zachwyci znajdujący się w centrum największy na świecie (930m2 powierzchni) sklep z cukierkami Candylicious.

Dubai Aquarium & Underwater Zoo

W centrum handlowym Dubai Mall mieści się ogromne, wysokie na trzy kondygnacje akwarium, w którym możemy podziwiać aż 33 000 ryb i zwierząt morskich należących do 140 gatunków. Znajduje się tam m.in. największa na świecie ławica rekinów piaskowych, a jedną z największych atrakcji znajduje się 50-metrowy akrylowy podwodny tunel, w którym możemy podziwiać życie w głównym zbiorniku wodnym.

Dubaj to nowoczesne, zachwycające miasto, które ma turystom mnóstwo do zaoferowania. Oczywiście wymienione powyżej atrakcje to tylko wierzchołek góry lodowej – będąc w Dubaju koniecznie trzeba też przejechać się supernowoczesnym bezobsługowym metrem, w którym nie ma maszynisty czy zobaczyć Dubai Marina – jedną z największych i najdroższych dzielnic mieszkaniowych świata.

Oczywiście przy aktualnej sytuacji epidemiologicznej planowanie egzotycznych wakacji w Dubaju warto rozpocząć od sprawdzenia aktualnych obostrzeń związanych w ruchem turystycznym w Emiratach Arabskich. Chyba że planujemy wyjazd w opcji first minute. Niezależnie zawsze warto przejrzeć ofertę portali turystycznych, gdzie znajdziemy mnóstwo komfortowych hoteli na każdą kieszeń.

Tekst zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News