Adobe Stock
Wiadomości Pikio - 16 Czerwca 2023

Dlaczego warto stosować płyn micelarny?

Płyn micelarny to niezwykle ceniony kosmetyk przez kobiety, który chętnie użytkujemy każdego dnia. Ma on za zadanie głównie oczyszczać cerę z makijażu i zanieczyszczeń, które się na niej gromadzą. Faktem jest, że na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych propozycji, doskonale dopasowanych do naszych potrzeb. Poszukując płynu micelarnego, musimy mieć na uwadze typ swojej cery i własne oczekiwania. Każda kobieta jest inna i każda z pewnością dobierze inny kosmetyk dla siebie! Co warto wiedzieć o płynie micelarnym?

Niezawodny płyn micelarny

Już od dawna wiadomo, że płyn micelarny to kosmetyk, który warto mieć w swojej kosmetyczce. Nie zapominajmy o tym, że dokładny demakijaż to istotny etap codziennego oczyszczania cery. Przydaje się zatem niezawodny płyn micelarny, który jest łatwy w użytkowaniu i ma wiele zalet.

Czym jest płyn tego typu? Najłatwiej mówiąc, jest to roztwór wodny, który zawiera w składzie mikroskopijne kuleczki (tzw. micele). Każda kuleczka ma w środku nierozpuszczające się w wodzie związki tłuszczowe. Co ciekawe, zewnętrzne cząsteczki w tym wypadku przyciągają wodę oraz odpychają tłuszcze. W efekcie micele z powodzeniem usuwają wszelkie zanieczyszczenia cery i nadmiar sebum.

Zalety płynu micelarnego

Jakie zalety ma płyn micelarny? Najważniejsze z nich to:

  • Brak ryzyka podrażnienia skóry
  • Szybkie rozpuszczenie makijażu
  • Jest polecany do każdego typu cery
  • Brak ryzyka pozostawiania na skórze tłustego filmu

Jak widzimy, liczne zalety przemawiają za codziennym korzystaniem z płynu micelarnego. Jak należy go stosować? To bardzo łatwe zadanie. Nasączamy wacik płynem micelarnym i delikatnie przecieramy twarz. Lepiej unikać mocnego tarcia, które prowadzi do podrażnień. Dobrym rozwiązaniem jest przyłożenie wacika do skóry i odczekanie chwilkę, aż do rozpuszczenia tuszu do rzęs lub podkładu. Płyn micelarny jest uznawany za najlepszy sposób na precyzyjne i szybkie zmycie makijażu. Dzięki niemu skóra jest świeżą i gotowa do dalszej pielęgnacji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Co ciekawe, płyn micelarny pozwala pozbyć się nawet najmocniejszego makijażu oczu i twarzy. Jednakże nie powinien być jedynym kosmetykiem, po który sięgamy wieczorem. Po jego użyciu nie zapominajmy o żelu lub piance do twarzy.

Eksperci wskazują, że płyn ten powinniśmy zmyć. W składzie znajdują się detergenty, które doskonale radzą sobie z demakijażem, jednak nie należy ich pozostawiać na skórze (prowadzą do przesuszenia). Za każdym razem konieczne jest zmycie płynu micelarnego za pomocą lekkiego produktu oczyszczającego.

Pamiętajmy o tym, aby nie mylić toników z płynami micelarnymi. Te pierwsze przywracają skórze odpowiednie pH, a te drugie służą do demakijażu. Okazuje się, że alternatywą dla płynu micelarnego jest mleczko do makijażu. Ma bardziej tłustą konsystencję i delikatnie zmywa makijaż. Niestety mleczko może sobie nie poradzić z wodoodpornym makijażem. W tej sytuacji nieoceniony jest płyn micelarny!

Podsumowując, warto zauważyć, że płyny micelarne mają szerokie grono zwolenniczek na całym świecie. To kosmetyk skuteczny i łatwy w użytkowaniu, który pozwala szybko pozbyć się makijażu.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News