Materiały promocyjne
Redaktor - 5 Maja 2023

Czy wyszukiwanie obrazem to potrzebna funkcja?

Wyszukiwanie obrazem to jedna z niezwykle ważnych funkcji współczesnego internetu, chociaż nie jest ona dobrze znana szerokiemu gronu odbiorców. Rozwiązanie to jest bardzo proste, intuicyjne i szybkie, a także pozwala na znalezienie konkretnych grafik lub odpowiedzi na swoje pytania.

Czym jest wyszukiwanie obrazem?

Wyszukiwanie obrazem to funkcja, która pojawiła się już w 2001 roku w wyszukiwarce Google. Odpowiadała na hasło „szukaj po obrazie”. W tamtym czasie rozwiązanie to nie było jednak zbyt znane, a obecnie wciąż nie jest specjalnie popularne. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że brakuje odpowiedniej promocji tej funkcji. Na czym polega wyszukiwanie obrazem? Wystarczy tylko przeciągnąć dowolną grafikę/fotografię/obraz do wyszukiwarki, a następnie zostaną wyszukane informacje na jego temat. Inną opcją jest wklejenie adresu URL, dzięki czemu można z łatwością znaleźć odpowiednią grafikę lub informacje o niej. Możliwe jest wyszukiwanie obrazem zarówno z poziomu wyszukiwarki desktopowej, jak i mobilnej. Współcześnie baza grafik i obrazów w sieci jest naprawdę ogromna, dlatego praktycznie każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Dowiedz się więcej na ten temat na stronie: https://virginmobile.pl/blog/wyszukiwanie-obrazem-na-urzadzeniach-w-systemach-android-i-iphone

Zalety wyszukiwania obrazem

W sytuacji, gdy zależy ci na znalezieniu konkretnych informacji na temat danego zdjęcia lub grafiki, wyszukiwanie obrazem jest niezwykle przydatną funkcją. Wydaje się także znacznie bardziej precyzyjna. Tym samym ta opcja może być szybsza i wygodniejsza niż szukanie po słowach kluczowych lub treści. Największą zaletą jest więc dokładne zidentyfikowanie obrazu lub zdjęcia. Czasami można w ten sposób wyszukać obiekty, osoby, a także obrazy artystów i inne elementy. Wyszukiwanie obrazem może być więc przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, a szczególnie w szkole i na studiach. Taka opcja wykorzystywana jest również do sprawdzania innych osób, szukania o nich informacji. Funkcja ta przydaje się także w innych sytuacjach, na przykład w kontekście sprawdzania praw autorskich. Wyszukiwanie obrazem może być także uznane za metodę na czas wolny, element rozrywkowy. Warto więc wprowadzić je w życie już dziś i w ten sposób przyspieszyć proces poszukiwania pewnych informacji i grafik. Na koniec trzeba wspomnieć o tym, że przesłane zdjęcia są bezpieczne, ponieważ wyszukiwarka usuwa je już po 7 dniach.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News