Czy Krystyna Pawłowicz jest profesorem
youtube.com/ Telewizja Republika
Wiadomości Pikio - 16 Lipca 2019

Czy Krystyna Pawłowicz jest profesorem? Prawda zaskakuje

Czy Krystyna Pawłowicz jest profesorem? Rozwiązujemy zagadkę i odpowiadamy na nurtujące wielu pytania. Kobieta, która od lat gości na polskiej scenie politycznej wyjawiła sekrety dotyczące jej wykształcenia. W młodości wcale nie chciała być parlamentarzystką.

Czy Krystyna Pawłowicz jest profesorem? To pytanie zadaje sobie wielu bacznych obserwatorów polskiej sceny politycznej.

Krystyna Pawłowicz pod koniec 2018 roku ogłosiła, że wraz z końcem kadencji obecnego parlamentu, ona również kończy swą karierę i wycofuje się z polityki. Jednak my skupimy się dzisiaj nie na końcu jej poczynań, ale początku. Prześledzimy początki działalności i tytuły naukowe, które zdobyła przed laty.

Czy Krystyna Pawłowicz jest profesorem? Jakim wykształceniem może się pochwalić kontrowersyjna polityk?

Krystyna Pawłowicz urodziła się 14 kwietnia 1952 roku. We wczesnych latach młodości wcale nie chciała wiązać swojej przyszłości z polityką. Uprawiała wiele dyscyplin lekkoatletycznych, między innymi były to rzuty dyskiem czy oszczepem, a także biegi. W rzucie oszczepem zdobyła nawet mistrzostwo Mazowsza w kategorii młodzików.

Dopiero później zainteresowała się inną dziedziną, mianowicie w 1976 roku zaczęła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. I wtedy właśnie rozpoczęła swoją przygodę z polityką, należąc do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Potem zdobyła aplikację sędziowską, a także uzyskała stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa administracyjnego.

W 2005 roku otrzymała habilitację na podstawie dorobku naukowego. Jej najważniejszą publikacją jest rozprawa pod tytułem "Przedsiębiorca wobec Najwyższej Izby Kontroli. Studium publicznoprawne". Od tego czasu posłanka napisała tylko dwie recenzje doktorantów i jeden artykuł naukowy, co spotyka się z mocną krytyką ze strony społeczności naukowej.

Pawłowicz była na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Warszawskim w latach 2007-2011 oraz Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w latach 2011-2012. Oznacza to, że mogła być określana tym mianem, jednak tylko na terenie uczelni, na której wykładała. Samego tytułu profesora nie posiada, kobieta jest doktorem habilitowanym nauk prawnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klaudia Halejcio: Taniec z gwiazdami był dla niej szansą. Jak z niej skorzystała?
  2. Paweł Krucz: Instagram, ojciec, rodzina. Kim jest aktor serialu Pierwsza Miłość?
  3. Za co Lech Wałęsa dostał Nagrodę Nobla? Przypominamy
  4. Prowadzący "Koło fortuny" ma piękną partnerkę. Kim jest żona gwiazdora?
  5. Anna Dymna - ile ma lat polska ikona? Mimo wieku wygląda świetnie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News