czy adam małysz ma medal olimpijski
yt.com/TVP Sport
Patryk Przybyłowski - 5 Kwietnia 2019

Czy Adam Małysz ma medal olimpijski? Wszystko co musisz wiedzieć

Czy Adam Małysz ma medal olimpijski? Kariera legendarnego polskiego skocza zaowocowała wieloma pięknymi chwilami. Aż trudno zliczyć wszystkie zawody, w których udało mu się uplasować na podium. Pośród swoich osiągnięć ma również czterokrotny start na zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Czy Adam Małysz ma medal olimpijski? Polski skoczek narciarski rozpoczął swoją przygodę z zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w 1998 roku w Hakubie. Trudno jednak uznać tamte występy za udane. W konkursach indywidualnych uplasował się na 51. i 52. miejscu. Drużynowo nie było wcale lepiej, gdyż polska reprezentacja zajęła dopiero ósmą lokatę.

Czy Adam Małysz ma medal olimpijski?

Cztery lata później wszystko wyglądało już zdecydowanie inaczej. Adam Małysz przyjechał do Salt Lake City nie tylko jako dobrze znany zawodnik, ale również jako faworyt całych zawodów. Jednak już w pierwszym konkursie stało się coś niespodziewanego. Kiedy wszyscy myśleli, że Polak stoczy walkę o zwycięstwo ze Svenem Hannawaldem, do gry wkroczył szerzej wówczas nieznany Simon Amman. Szwajcar zgarnął całą pulę, a nasz reprezentant musiał zadowolić się dwoma medalami w kolorze brązu i srebra.

Kolejne sukcesy olimpijskie stały się udziałem Adama Małysza osiem lat później. W 2010 roku jednak znowu musiał uznać wyższość swojego szwajcarskiego kolegi po fachu. Tym samym dorzucił do swojej kolekcji kolejne dwa srebrne medale olimpijskie.

Adam Małysz medale zdobywał seriami

Poza czterema krążkami za Igrzyska Olimpijskie, Adam Małysz może pochwalić się bardzo imponującą kolekcją nagród. Kibice bardzo dobrze pamiętają, że Polakowi udało się zdobyć Puchar Świata aż czterokrotnie, w tym trzy razy z rzędu w latach 2001- 2003. Święcił również triumfy w Turnieju Czterech Skoczni, Turnieju Nordyckim, czy też letnim Gran Prix.

Adam Małysz ma na swoim koncie również tytuły mistrza świata. Złote medale udało mu się wywalczyć w 2001 roku w Lahti, dwukrotnie w 2003 roku w Predazzo, oraz w 2007 roku w Sapporo.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News