m jak miłość
Screen YouTube
Marcin Owczarek - 18 Października 2018

Co nowego w M jak Miłość? Producenci zrobili coś wstrząsającego

M jak Miłość to jeden ze sztandarowych seriali drugiego Programu Telewizji Polskiej. Emitowany na antenie od wielu lat przyciąga swoich widzów nietuzinkowymi historiami, humorem i zwrotami akcji. Od 18 lat wciąż ma liczną rzeszę fanów i mimo zmiany obsady i wątków cały czas ludzie chcą go oglądać.

M jak Miłość - co przyniesie nam kolejny epizod? Co ciekawego może wydarzyć się w życiu ulubieńców widzów? Czy wiadomo, jak potoczą się losy bohaterów? Poniżej będziecie mogli poznać odpowiedzi na nurtujące was pytania.

M jak Miłość streszczenia

Jak zawsze streszczenie M jak Miłość możemy znaleźć w Internecie na różnych stronach. Jeżeli zapomnieliście obejrzeć jakiś odcinek albo chcecie zobaczyć powtórki, możecie je znaleźć na platformie VOD.pl, która wchodzi w skład grupy Onet. Zawsze przed zobaczeniem odcinka, który chcemy obejrzeć możemy krótko poznać historię jaka będzie przedstawiona w serialu. Przed nami odcinek 1390, a poniżej jego streszczenie.

- Marcin po kolejnej rozmowie z Budzyńskim postanawia oddać się w końcu w ręce policji. Wcześniej odkrywa jednak, że Maja nagle zachorowała. Chłopak jedzie od razu z córką do szpitala i zostaje na miejscu aresztowany. Tymczasem Artur wykorzystuje okazję i zgłasza się na oddział jako ojciec Mai. Paweł wspiera Kalinę po tym, jak umiera jej dziadek. Gdy stara się dziewczynę pocieszyć, ta nagle go całuje - można przeczytać na VOD.pl.

M jak Miłość obsada

Większość z nas będzie kojarzyć aktorów z M jak Miłość. Grają tam samem gwiazdy, które są niezwykle utalentowane i wprowadzają coś własnego do każdego odcinka. Bez nich te postaci nie byłyby takie same. W stałej obsadzie znajdują się:

 • Teresa Lipowska jako Barbara Mostowiak
 • Iga Krefft jako Urszula Mostowiak
 • Małgorzata Pieńkowska i Robert Moskwa jako Maria i Artur Rogowscy
 • Dominika Ostałowska jako Marta Mostowiak
 • Katarzyna Cichopek i Marcin Mroczek jako Kinga i Piotr Zduńscy
 • Rafał Mroczek jako Paweł Zduński
 • Anna Mucha jako Magdalena Marszałek
 • Krystian Wieczorek jako Andrzej Budzyński
 • Małgorzata Pieczyńska jako Joanna Chodakowska
 • Maurycy Popiel jako Aleksander Chodakowski
 • Mikołaj Roznerski jako Marcin Chodakowski
 • Adrianna Kalska jako Iza Lewińska
 • Magdalena Walach jako Agnieszka Olszewska
 • Tamara Arciuch jako Anna Gruszyńska
 • Małgorzata Rożniatowska jako Zofia Kisiel

Jak i wielu innych wspaniałych aktorów, którzy grają większe bądź mniejsze role.

M jak Miłość odcinki, M jak Miłość nowe odcinki

Nowe odcinki M jak Miłość emitowane są w każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 20.55 w TVP2. Warto wtedy całą rodziną zasiąść i obejrzeć, co ciekawego wydarzy się u rodziny Mostowiaków.

Jeżeli jednak zdarzy się tak, że przegapicie odcinek to nic straconego, zawsze można je obejrzeć na wyżej wymienionej platformie VOD i tam możecie powrócić do każdego odcinka w dowolnym jego momencie. Jeżeli jednak nie macie takiej możliwości, to można obejrzeć go w TV następnego dnia rano o 5.35.

A co w najnowszym odcinku? Jak zawsze zobaczymy naszych ulubionych bohaterów, którzy zmagają się z prozą życia codziennego. Jak wszyscy wiemy, nie jest to łatwe, a życie potrafi płatać figle. Odcinek 1390 opisaliśmy wyżej, ale poprzedni odcinek, czyli 1389, jest równie ważny:

- Romans między Marią i Rogowskim kwitnie, aż w końcu Artur namawia ukochaną, by na nowo z nim zamieszkała. Michał wraca do hazardu i przed grą pożycza od Asi aż 5 tysięcy złotych. Do tego okłamuje dziewczynę mówiąc, że nie ma pieniędzy, bo zgubił portfel. Wcześniej Chodakowska odwiedza bistro, gdzie poznaje sympatycznego pianistę - Eryka. Muzyk namawia ją, by zaśpiewała z jego zespołem wzruszającą piosenkę... Z kolei Zosia zdaje we Francji maturę i chce po egzaminach przylecieć do Polski na wakacje - można przeczytać na VOD.

M jak Miłość po wakacjach

Jak zawsze wakacje są przerwą dla widzów od serialu jak i dla twórców. Można wtedy nabrać energii na oglądanie kolejnego sezonu, a producenci główkują co nowego przedstawić w swojej produkcji aby była dalej ciekawa.

W tym roku M jak Miłość nie zostało wyemitowane w sierpniu jak to zwykle bywało wcześniej. Mimo założeń twórców, trzeba było przesunąć premierę nowego sezonu do przyszłego miesiąca. TVP2 dla przypomnienia puścili wtedy stare odcinki, aby każdy mógł zobaczyć co działo się wcześniej.

M jak Miłość Tomek

Twórcy wiedzieli jak podkręcić atmosferę w serialu i jak zaskoczyć widzów. W najmniej oczekiwanym momencie uśmiercili Tomka Chodakowskiego granego przez Andrzeja Młynarczyka. Fani byli okropnie zaskoczeni tym faktem, wiele osób przed telewizorami płakało.

Wcześniej był mężem Małgosi. Poznała go, gdy napadł na nią jeden z jak klientów Tomka gdyż wtedy był taksówkarzem. Następnie Tomek pracował w policji. Razem z Małgorzatą zajmował się wychowywaniem dwójki dzieci - Wojtka i adoptowaną Zosię. Gosia niestety zostawia Tomka dla Michała Łagody który był jej pierwszym serialowym mężem i zabiera Wojtka do Stanów Zjednoczonych. Od lat kocha się w nim prokurator Agnieszka, z którą to postanowił się związać po rozstaniu z Małgosią. Ma z nią córkę Helenkę. Michał później niestety ginie w wypadku samochodowym. Małgorzata zostaje porwana przez sektę. Do kraju wrócił chłopiec wraz ze swoją opiekunką. Kobieta zostaje zatrudniona przez Tomka i z czasem zostają parą, była bardzo podobna do Małgosi. W 2017 wzięli ślub. Kiedy przestępca Mariusz Głowacki ubzdurał sobie, że jest on odpowiedzialny za śmierć jego brata, zaatakował go na przystanku. Po długiej śpiączce bohater umiera.

M jak Miłość Iza i Marcin

To jedne z głównych postaci w serialu. Iza Lewińska jest kuratorem sądowym. Dzięki niej Marcin Chodakowski może wychowywać swojego syna Szymona. Izie planowała się do nich zbliżyć i udało jej się to. Spędziła z Marcinem gorącą i upojną noc. Zostawiła swojego narzeczonego Artura dla Marcina, ponieważ z każdą chwilą coraz bardziej się w nim zakochiwała. Marcinowi zaczęło również zależeć na Izie.Przez intrygi jej byłego partnera Artura, rozstali się, a Iza niestety wyjechała z Warszawy. W końcu jednak powróciła i spotkała Marcina. Kochankowie ponownie spędzili wspólnie noc.

Niestety, Marcin ponownie ją zostawił. Lewińska popadła w depresję i chciała popełnić samobójstwo, na szczęście lekarze ją uratowali. W tym czasie odkryła, że jest w ciąży z Marcinem. Iza urodziła dziecko, dziewczynkę o imieniu Maja. Marcin wkrótce odkrył, że Maja jest jego dzieckiem. Artur zaczął znęcać się nad Izą, bił ją aż w końcu zmusił ją do ślubu którego nie chciała. Oprawca chciał ich wywieźć do Niemiec. Marcin z pomocą Ani odnalazł dziewczyny i chciał za wszelką cenę pomóc. Jadąc tam zatrzymali się na stacji, nie przewidział tego, że Iza ma zapasową parę kluczyków. W czasie ucieczki miała wypadek. Ratownicy odratowali małą Maję, ale Izę porwał nurt rzeki. Wszyscy są przekonani o jej śmierci. Nikt nie wie, że Iza została odnaleziona przez lekarzy z Niemiec. Jest w śpiączce i walczy o życie, a Marcin o tym nie wie.

Serial M jak Miłość

Ten szlagierowy serial TVP2 przedstawia codzienne perypetie kilku rodzin, które zmagają się z życiem. Jak to zwykle była raz jest lepiej a raz gorzej. Niestety nasi bohaterowie napotykają wiele problemów, z którymi muszą sobie poradzić. Wspólnie dzielą się chwilami szczęśliwymi i razem radzą sobie z problemami jakie napotykają ich.

Magda M jak Miłość

Jedną z głównych bohaterek jest Magdalena Marszałek grana przez piękną Annę Muchę. Ma bardzo wielu fanów, a jej perypetie przedstawiają się tak. Była żona Aleksandra. Obecnie żyje wspólnie z Andrzejem. Wspólnie wychowują małego Maćka Romanowskiego. Najbardziej zaprzyjaźniła się z Kingą Zduńską graną przez Katarzynę Cichopek. Mieszka razem z nią i jej mężem Piotrem granym przez Marcina Mroczka. Ma za sobą poważny związek ze swoim przyjacielem Kamilem, z którym miała mieć dziecko.

To wszystko skończyło się to poronieniem i utratą pierwszego roku studiów. Niestety, teraz nakładają jej się problemy w relacjach rodzinnych, a zwłaszcza z matką, która mąciła jej relacje z ojcem, Wojciechem. Madzia jest członkiem Polskiej Akcji Humanitarnej, organizacji z ramienia, której na kilka miesięcy została wysłana z misją do Afganistanu i Sudanu. Ostatnio w jej życiu znowu się nie układa.

Julka z M jak Miłość

Ostatnie informacje o Julce są z 1318 odcinka serialu M jak Miłość. Bohaterka postanowiła okłamać przyjaciółkę, że nie może zjawić się na zjeździe absolwentów, ponieważ wylatuje na Maderę w towarzystwie pewnego przystojnego mężczyzny o imieniu Paweł.

Wywiązała się dyskusja w której to widać że ją okłamała:

- Paweł, prawda? Julka tak dokładnie cię opisała, że... nie mam nawet cienia wątpliwości.

- Szkoda, że lecicie na tę Maderę...

Paweł szybko zorientował się o co chodzi:

- Madera? Moja dziewczyna? Nieźle pojechałaś!

- Wymyśliłam to szybko, żeby się ode mnie odczepiła.

W końcu Julka wybrała się na zjazd, ale bez Pawła. Ten nie chciał jej towarzyszyć. Gdy weszła do lokalu, nie zdążyła nawet słowem się odezwać i wszedł Paweł, który przeprosił ją za spóźnienie.

Lucjan z M jak Miłość

Niestety, serialowa postać jak i prawdziwy aktor nie żyją. To była wielka strata dla wszystkich fanów i serialowych przyjaciół. Byli bardzo ze sobą zżyci. Lucjana Mostowiaka grał Witold Pyrkosz, znany i ceniony aktor za swój warsztat i humor. Grał w takich produkcjach jak Czterej Pancerni i Pies czy Janosik.

Magda i Andrzej M jak Miłość

Andrzej w ostatnich odcinkach został oskarżony o gwałt przez Karolinę. Ta uknuła intrygę wraz z Jolą, aby zniszczyć mężczyznę. Karolina zalecała się do bohatera, ale on odrzucił je i dlatego ma ponieść karę. Andrzej został zatrzymany przez policję i oskarżony. Magda postanowiła mu pomóc i tu jej drogi przecinają się z jej byłym partnerem Olkiem. Nie wiadomo jak Andrzej zareaguję na to, że Magda współpracuje z nim.

M jak Miłość Paweł i Julka

A co nowego u Pawła i Julki? Julka wróciła w końcu do Polski. Już kilka razy walczyła o to, aby zdobyć serce Pawła, może w końcu się uda. Po spotkaniu w bistro doszło do czegoś. Mało kto by się spodziewał ale oboje znowu spotkali się... w łóżku! Teraz tylko czekać aż ta znajomość się rozwinie, być może tym razem nie stanie im nic na drodze do szczęścia.

Co dalej w M jak Miłość

Czy czeka nas nowy romans w M jak Miłość? Iza wraca do zdrowia i zamierza układać sobie życie na nowo. Chce dać szanse nowemu mężczyźnie w jej życiu, Jakubowi. Telemagazyn przedstawia co będzie się działo dalej:

- Wydawało się, że Jakub Karski (Krzysztof Kwiatkowski) znajdzie szczęście u boku Julki Kryszak (Joanna Kuberska), ale dziewczyna odrzuciła ostatecznie jego zaloty. Funkcjonariusz postanowił więc szukać szczęścia gdzie indziej. W najbliższych odcinkach "M jak miłość" Karski zacznie wzdychać do Izy (Adriana Kalska), co bardzo nie będzie na rękę Marcinowi Chodakowskiemu (Mikołaj Roznerski). Matka Majki - niepewna tego, co tak naprawdę łączy Marcina i Anię, postanowi dać sobie i Jakubowi szansę. -Pojawia się nadzieja na nową relację z mężczyzną – powiedziała Adriana Kalska w najnowszych „Kulisach serialu M jak miłość”. Chodakowski będzie zaskoczony tym, że Karski spotyka się z Izą. -Zaskoczyłeś mnie, nie wiedziałem, że jesteście z Izą w kontakcie – powie Marcin. Między panami dojdzie nawet do rękoczynów! - można przeczytać w Telemagazynie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News