Biskup wywołał skandal
Pixabay.com kisistvan77
Monika Majko - 18 Grudnia 2020

Skandaliczne wystąpienie biskupa pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej

Biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej wywołał prawdziwy skandal swoim wystąpieniem podczas obchodów 50. rocznicy tragedii Grudnia 70. Słowa bp. Wiesława Szlachetki wstrząsnęły wieloma osobami. To niewiarygodne, do czego porównał strajkujące kobiety oraz osoby LGBTQ+.

Biskup Wiesław Szlachetka wygłosił płomienne przemówienie podczas obchodów 50. rocznicy tragedii Grudnia 70 w Gdyni. Wystąpienie kościelnego hierarchy wstrząsnęło wiernymi, nie spodziewali się takich słów z ust duchownego w czasie upamiętnienia ofiar grudniowych protestów z 1970 roku.

Biskup zszokował wiernych swoim przemówieniem

Zamiast modlitwy na cześć ofiar strajków grudnia '70, bp Szlachetka w czasie swojego wystąpienie odniósł się do obecnej sytuacji w kraju. Duchowny stwierdził, że protestujący na strajkach kobiet i organizatorzy marszów równości „mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii”, mając na myśli komunistyczny reżim.

– Boże miłosierny i sprawiedliwy, przebacz także tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt, kształt ideologii bezwstydu, której celem jest wywracanie hierarchii wartości, dekonstrukcja rodziny, demoralizacja dzieci i młodzieży – mówił bp Wiesław Szlachetka

Najgorsze informacje z samego rana. Nie żyje znany polski dziennikarz, przegrał z chorobąNajgorsze informacje z samego rana. Nie żyje znany polski dziennikarz, przegrał z chorobąCzytaj dalej

– W tzw. marszach równości ośmieszają i dyskredytują tych ludzi, którzy obarczeni są dysfunkcjami płci – dodał.

Wystąpienie hierarchy wywołało ogromne oburzenie. Gdyński ratusz tłumaczył później, że to nie urząd zaprosił na uroczystość biskupa Wiesława Szlachetkę. To jednak nie jedyny hierarcha w Polsce, który otwarcie atakuje m.in. środowisko osób LGBTQ+.

Przed rokiem metropolita krakowski Marek Jędraszewski również powiązał komunizm i mniejszość seksualną. Arcybiskup stwierdził wówczas, że tęczowa zaraza zastąpiła starą, czerwoną. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę.

– Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – grzmiał abp Marek Jędraszewski podczas homilii w bazylice Mariackiej w Krakowie z okazji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

– Dzisiaj szczyt tolerancji jest najwyższą nietolerancją – dodał metropolita krakowski.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myślenia17-latek poślubił 51-letnią kobietę dwie dekady temu. Ich obecne wspólne zdjęcia dają do myśleniaCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News