Łazienka
https://lazienka-rea.com.pl
Redaktor - 24 Sierpnia 2023

Baterie umywalkowe - funkcjonalność a estetyka wnętrza. Poradnik

Wybór baterii umywalkowej do łazienki nie powinien nastręczać większych problemów. Praktyka pokazuje jednak, że często wybór odpowiedniej armatury nie jest wcale tak prosty. Zwłaszcza wtedy, gdy chcesz, by była równocześnie funkcjonalna, estetyczna i dopasowana w harmonijny sposób do pozostałych elementów wnętrza łazienki. W tym krótkim poradniku znajdują się informacje, które pomogą dobrać ci odpowiednią baterię umywalkową do łazienki. Sprawdź, by dokonać właściwego wyboru!

Baterie umywalkowe i ich istotne cechy.

Dobór odpowiedniej baterii umywalkowej staje się zdecydowanie prostszy, gdy wiesz, jak wygląda optymalny model tego typu armatury. Musi ona być oczywiście zaprojektowana w estetyczny sposób, aby wzbogacać piękno wnętrza twojej łazienki. Projekt baterii łazienkowej (wiele sklepów oferuje ciekawe modele, na przykład Łazienka Rea) powinien również mieć ergonomiczny i użyteczny design, abyś z łatwością posługiwał się armaturą. Modele nieprawidłowo zaprojektowane lub niedostosowane do umywalki sprawiają, czynność mycia rąk wiąże się często z pryskającą wodą, która nie tylko kapie na ubranie, ale również na podłogę. Unikaj nieergonomicznych modeli, a twoja bateria umywalkowa nie będzie źródłem nieustającej irytacji!

Pamiętaj także, że dobrze zaprojektowany model baterii umywalkowej jest schludny. Co to oznacza? Że jego kształt i wszelkie załamania powierzchni ułatwiają czyszczenie każdego z elementów. Modele, w których strukturze obecnych jest wiele trudnodostępnych miejsc, trudniej się czyści. Zwróć także uwagę na parametry zużycia wody przez konkretny model baterii umywalkowej, aby nadmiernie jej nie zużywać. Wysokie rachunki za wodę nikogo nie cieszą! Rozważ także wszelkie kwestie związane z instalacją baterii w łazience - czy jej montaż jest łatwy, czy wymagający, czy serwisowanie kosztowne, a demontaż prosty.

Łazienka Rea

Estetyka baterii umywalkowej a pozostałe elementy wnętrza

Estetyka, można by rzec, jest nieco mniej istotną kwestią w przypadku doboru funkcjonalnej baterii umywalkowej do łazienki. Zadbaj jednak o to, by twój poręczny i łatwy w obsłudze model armatury był także wykonany z zachowaniem wszelkich zasad piękna i gustu. Oczywiście, że ważne jest, by armatura działała bez zarzutu, ale to nie wszystko! To ty korzystasz ze swojej łazienki na co dzień. Chcesz więc, by była ona nie tylko sprawna, ale również pięknie wyglądała. Szukaj więc modeli w pełni użytecznych, ale gdy już jakiś wybierzesz, upewnij się, że pasuje swoją estetyką do wnętrza twojej łazienki. Warto szukać dłużej i nie decydować się na pierwszy lepszy zestaw. Później możesz pożałować zbyt prędkiego wyboru, który okaże się nietrafiony i stanie się irytująco odmienny od pozostałych elementów wnętrza.

Jaki rodzaj baterii umywalkowej do łazienki wybrać?

Rodzajów baterii do umywalek łazienkowych jest na rynku całkiem sporo. Dawniej najpopularniejszym rodzajem baterii były baterie natynkowe. Jest ona przytwierdzona do ściany, a każdy jej element jest widoczny. Nie jest to obecnie zbyt popularne rozwiązanie, ale jego montaż jest dość prosty. Kolejnym rodzajem baterii jest bateria podtynkowa. Ma duże walory estetyczne, wymaga jednak nieco bardziej skomplikowanego montażu, gdyż wiele z jej elementów jest schowanym właśnie pod tynkiem (stąd jej nazwa).Ostatecznie możesz zdecydować się na baterie stojące montowane na blacie umywalki, nieopodal jej misy. Występuje ona najczęściej właśnie w zestawie z misą, gdyż wymagają otworu w miejscu, w którym ma się dokonać ich montaż. Ich cechą charakterystyczną jest duża różnorodność estetyczna - wiele gałek czy uchwytów ma zupełnie nowatorski charakter i jest gratką dla osób preferujących oryginalne rozwiązania. Dobór baterii umywalkowej nie należy do najprostszych. Po przeczytaniu tego artykułu nie powinieneś mieć jednak większych problemów z dobraniem odpowiedniego modelu. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News