Pieniądze
splatapozyczek.pl
Redaktor - 23 Sierpnia 2023

Wszystko, co musisz wiedzieć o kredycie gotówkowym

Jeśli wnioskowania o kredyt podejmujesz się po raz pierwszy, możesz nie zdawać sobie sprawy, spośród jakich produktów finansowych będziesz niebawem wybierał wymarzoną ofertę kredytową. W zależności od twoich potrzeb bank przygotował dla ciebie między innymi kredyt konsolidacyjny, refinansowy i tzw. limit w rachunku bieżącym. Najpopularniejsze są jednak pożyczki hipoteczne i gotówkowe.

Czym charakteryzuje się kredyt gotówkowy?

Jeśli chcesz przeznaczyć środki na dowolnie wybrany przez ciebie cel bez konieczności wskazywania go w składanym wniosku, najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotówkowy/. Uzyskane w jego ramach środki możesz przeznaczyć na wymarzony wyjazd, codzienne wydatki i zakupy, remont mieszkania lub kurs językowy. Atutem pożyczki jest fakt, że może ona opiewać jednakowo na bardzo wysoką, jak i stosunkowo niewielką kwotę. Dlatego wybierając bank, z którym podpiszesz umowę kredytową, zwróć szczególną uwagę na wysokość oprocentowania kredytu. Jeśli kwota, którą pożyczasz, jest wysoka, nawet niewielka różnica w tym aspekcie może mieć duże znaczenie dla twojego budżetu. Maksymalną kwotę kredytu gotówkowego wskazano w Ustawie o kredycie konsumenckim. Przed rozpoczęciem starań o pożyczkę warto zapoznać się z jej najważniejszymi zapisami.

W jaki sposób możesz uzyskać kredyt gotówkowy?

Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego jest oczywiście złożenie odpowiedniego wniosku w placówce oraz skompletowanie wymaganych przez bank dokumentów. Zdecydowana większość instytucji oferuje swoim klientom możliwość wnioskowania w formie zdalnej - dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu. Zanim złożysz wniosek, koniecznie porównaj jednak dostępne na rynku oferty kredytowe i skontaktuj się wyłącznie z instytucjami, których produkty spełniają twoje oczekiwania. Wstępna selekcja przyspieszy całą procedurę.

Najlepiej zrobisz, jeśli skorzystasz z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego z firmy Spłata Pożyczek. Dysponuje on narzędziami, które umożliwią wam szybką analizę rynku. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie kalkulatora kredytowego, który znajdziesz na stronie internetowej splatapozyczek.pl. Dzięki niemu oszacujesz, na jaki koszt kredytu gotówkowego powinieneś się przygotować.

Co powinieneś przygotować, aby uzyskać satysfakcjonujący kredyt gotówkowy?

Oprócz wniosku o kredyt przyda ci się także kilka dokumentów. Najważniejszym z nich jest oczywiście dowód tożsamości, jednak musisz zadbać również o stosowne zaświadczenia, dotyczące uzyskiwanych przychodów. Jeśli zaś chodzi o dane personalne, które będą niezbędne do zawarcia przez ciebie umowy kredytowej, nie różnią się one od tych uwzględnianych w przypadku innych formalności. W umowie kredytowej muszą znaleźć się również informacje dotyczące:

  • kwoty pożyczki
  • kosztu kredytu
  • daty zawarcia umowy
  • dodatkowego ubezpieczenia
  • okresu kredytowania
  • wysokości miesięcznej raty
  • oprocentowania i prowizji
  • ewentualnej wcześniejszej spłaty kredytu i konsekwencji zerwania lub odstąpienia od umowy
  • uwzględnianych załączników.

Dlaczego warto zwrócić się o pomoc do doradcy kredytowego?

Procedura wnioskowania o kredyt gotówkowy może wydawać ci się bardzo skomplikowana - zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie miałeś z nią styczności. Dlatego warto nawiązać współpracę z firmą Spłata Pożyczek. Jej przedstawiciele doradzą ci w wyborze konkretnej placówki i produktu finansowego, pomogą w skonstruowaniu wniosku, a także podejmą negocjacje w twoim imieniu. Dzięki temu podejmiesz się zobowiązania na korzystnych warunkach.

Artykuł sponsorowany.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News