Barbara Kałużna
youtube.com/SzybkieMetamorfozyaranżacjewnętrz
Wiadomości Pikio - 22 Lutego 2019

Barbara Kałużna: Dzieci, głos, mąż. Kim jest legendarna polska aktorka?

Barbara Kałużna - jej głos znają wszystkie dzieci i fani bajek animowanych. Jednak czy wiedzą, jak wygląda aktorka, która użycza swojego głosu, dubbingując postacie wielu filmów, zarówno dla tych małych, jak i tych większych?

Barbara Kałużna zaczynała grając w serialach, jednak to jej charakterystyczny głos znają wszyscy. Polska aktorka teatralna i filmowa wcielała się w role na przykład Agnieszki Świątek w serialu Pierwsza Miłość, czy też Basi Olbrycht w filmie Sfora.

Barbara Kałużna jest niepoprawną marzycielką, a wolny czas najbardziej lubi spędzać w łóżku z dobrą książką. Imponują jej wiedza oraz mądrość i to tego szuka w ludziach, których spotyka na swojej drodze życiowej. To czego unika, to przede wszystkim tchórzostwo, cwaniactwo, nienawidzi ślepego fanatyzmu i braku tolerancji u innych. Wierzy również, że najważniejszy dzień w jej życiu jest cały czas przed nią.

Życiowym mottem aktorki jest "wierzę, że wszystko, co dajesz, wraca. I dobro i zło".

Barbara Kałużna: mąż i dzieci

Barbara Kałużna urodziła się 10 sierpnia 1975 roku w Gliwicach. Swoje umiejętności wokalne szlifowała od najmłodszych lat. Podczas nauki w liceum równolegle uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej, gdzie uczyła się śpiewu. Następnie kontynuowała naukę na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą skończyła w 1998 roku.

Kiedy ma się odpowiedzieć na pytanie o to, kim jest Barbara Kałużna, na samym początku nasuwają się kwestie jej życiorysu. Czym się zajmuje poza dubbingiem? Jak wygląda jej życie rodzinne? Czy ma męża, dzieci?

Na te pytania jednak bardzo trudno odpowiedzieć. Aktorka nie prowadzi kont na portalach społecznościowych, gdzie mogłaby uchylić się rąbka tajemnicy o swoim życiu prywatnych. Informacje o życiorysie są bardzo znikome, znamy jedynie datę jej urodzin i szkołę, w której uzyskała dyplom. Dobrze natomiast możemy prześledzić karierę aktorki, która jest szczegółowo opisana.

Barbara Kałużna wywiad

Aktorka nie uczęszcza na wydarzenia branżowe, stroni również od udzielania wywiadów, a już w szczególności tych na temat swojego życia prywatnego. Najczęściej dzieli się swoimi przemyśleniami na temat zawodu aktora i odczuć na temat dubbingu.

- Najgorzej jest na początku pracy. Właściwie młody aktor nie dałby sobie rady bez pomocy rodziny i tak też było ze mną. Przed laty aktorstwo było wielką pasją, nie myślało się o pieniądzach. Teatr musiał jednak zapewnić mieszkanie służbowe. To niezbędna pomoc, bo przecież aktor to zawód wędrowny - opowiadała o początkach swojej kariery.

Barbara Kałużna: aktorka, głos, reklama

Znana z filmu Jerzego Stuhra "Pogoda na jutro", gdzie występowała w bardzo odważnych scenach. Wcielała się tam w rolę Oli "Claudii" Kozioł, która miała rozbieraną scenę. Po tym wystąpieniu wydawało się, że Barbara Kałużna ma przez sobą dużą karierę medialną. Niestety propozycje się nie posypały. Choć aktorka zagrała w kilku filmach i serialach, jej głównym zajęciem jest dubbing.

Aktorka występowała w licznych sztukach teatralnych. Zaraz po studiach, od 1998 roku, przez 7 lat występowała w Teatrze Nowym w Poznaniu. Tam, prócz występów teatralnych, brała udział także w kabarecie aktorskim RAZ Mariusza Puchalskiego. W 2005 roku rozpoczęła pracę w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, gdzie można było ją oglądać przez jeden sezon.

Zagrała w wielu polskich serialach, między innymi w Stacyjce, gdzie wcieliła się w drugoplanową postać i mówiła po duńsku. W Pogodzie na jutro grała postać pierwszoplanową. Grała też w Sforze, Bez litości, Sieci, w Ojcu Mateuszu i w Na dobre i na złe. W Miasteczku oraz w filmie Nie ma zmiłuj i w wielu innych.

Dużo większy jest jej dorobek w dubbingu, Barbara Kałużna użyczyła swojego głosu w "Disco robaczkach", "Hotelu Transylwania" oraz grze komputerowej Wiedźmin.

- Dzięki Joasi zaczęłam pracować w dubbingu i ona była moim pierwszym nauczycielem. Potem dzięki Eli Kopocińskiej, Ani Apostolakis, Małgosi Boratyńskiej i wszystkim tym wyjątkowym i wspaniałym ludziom, którzy zajmują się dubbingiem, z którymi mogę współpracować, cały czas uczyłam się i nadal się uczę dubbingu - opowiadała Barbara Kałużna o swoich początkach w dubbingu.

Gwiazda ma na swoim koncie występy gościnne w teatrach: im. Osterwy w Lublinie oraz Komedia i Ósme piętro w Warszawie. Jest pierwszą aktorką, która otrzymała Nagrodę im. A. Nardellego za najlepszy debiut w spektaklu "Trzy wysokie kobiety".

Aktorka wzięła też udział w różnych reklamach, między innymi w radiowej reklamie Media Expert, w którym razem z Jarosławem Boberkiem wcielili się w rolę Barbary i Mariana. Uczestniczyła również w kampanii reklamowej Federacji Konsumentów "Dobrze znać swoje prawa, prawda?".

Dość intensywnie pracuje także swoim głosem. Odegrała wiele ról w Teatrze Polskiego Radia, ma także na swoim koncie kilka nagranych audio-booków książek Joanny Chmielewskiej. Ostatnimi czasy spełnia się jako lektorka filmów dokumentalnych.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ewa Jakubowicz prywatnie. Jaką osobą jest gwiazda Pierwszej Miłości?
  2. Ewa Skibińska: wiek, Instagram, aktorka, Pierwsza Miłość, mąż, Na dobre i na złe
  3. Łukasz Płoszajski: Instagram aktora Pierwszej Miłości kryje wiele tajemnic

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News