5 porad dla osób ubiegających się o pracę
Autor Wiadomości Pikio - 1 Kwietnia 2021
Szukasz nowego zatrudnienia? Zobacz, jak wyróżnić się spośród innych kandydatów na dane stanowisko. Poznaj 5 cennych porad, które pomogą Ci zdobyć pracę marzeń.
Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? 5 cennych porad
Rozmowa kwalifikacyjna to być albo nie być dla kandydatów ubiegających się o dane stanowisko. Jak przygotować się do rozmowy z rekruterem? Co zrobić, by dostać upragnioną posadę? Najważniejsze jest pierwsze wrażenie i dobra autoprezentacja. Skorzystaj z 5 wskazówek i zdobądź pracę marzeń!
Jak skutecznie znaleźć nowe zatrudnienie? Przeglądając oferty pracy, warto skupić się na wymaganiach potencjalnego pracodawcy. Jeżeli czujesz, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko, to nie czekaj i jak najszybciej aplikuj na ogłoszenie. Jak odpowiedzieć na ofertę, aby wyróżnić swoją kandydaturę wśród innych zgłoszeń? Profesjonalne CV, w którym przedstawisz swoje doświadczenie i zdobyte wykształcenie to przepustka do spotkania z rekruterem!
Jak odpowiedzieć na ofertę pracy?
W odpowiedzi na ogłoszenie dotyczące zatrudnienia podstawowym elementem jest CV. Oprócz życiorysu, w którym zebrane są wszystkie informacje dotyczące poprzednich miejsc pracy, obejmowanego stanowiska i zdobytego tam doświadczenia wielu kandydatów decyduje się na dołączenie listu motywacyjnego, aby dodatkowo wzmocnić swoją kandydaturę.
Profesjonalne CV i list rekrutacyjny
Prawidłowo napisany list motywacyjny oraz CV są istotne dla rekruterów. Jak zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy na swoją aplikację? Zadbaj o profesjonalne przygotowanie swoich dokumentów rekrutacyjnych. Sporządź CV w przejrzysty sposób, jasno określ swoje preferencje oraz zdobyte umiejętności. W liście motywacyjnym pokreśl, dlaczego zależy Ci na objęciu danego stanowiska i przekonaj rekrutera, że to właśnie Ty jesteś najlepszym wyborem. Skup się na wymaganiach, które zostały podane w ogłoszeniu o pracę i sprawdź, czy spełniasz wszystkie warunki na to stanowisko.
Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną
Jeżeli twoja kandydatura jest odpowiednia na oferowane stanowisko, a dołączone do zgłoszenia CV zrobiło wrażenie na rekruterze, to z pewnością zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Zazwyczaj takie spotkanie jest umawiane telefonicznie. Jeżeli odpowiedziałeś na daną ofertę pracy, to z pewnością oczekujesz na telefon od potencjalnego pracodawcy. Jak się zachować, gdy w końcu zadzwoni?
Rozmowa telefoniczna z rekruterem
Rozmowa telefoniczna to pierwszy kontakt z rekruterem, warto od samego początku zaprezentować się w samych superlatywach i zrobić dobre wrażenie na współrozmówcy. Odbierając telefon, warto wysłuchać tego, co mówi osoba po drugiej stronie. Zazwyczaj rekruterzy na początku rozmowy pytają, czy dany kandydat dalej jest zainteresowany ofertą pracy, przedstawiają się i pokrótce opowiadają o specyfice zatrudnienia. W tym momencie warto dokładnie słuchać, co oferuje rekruter i zapamiętać informacje, którymi postanowił się z nami podzielić.
Szczegóły dotyczące spotkania
Podczas rozmowy telefonicznej mów wyraźnie i staraj się odpowiadać na pytania pełnymi zdaniami. Zadbaj o to, by rozmowa przebiegała płynnie i unikaj hałasów z otoczenia. Zapisz sobie informacje dotyczące miejsca oraz terminu spotkania rekrutacyjnego, aby w wyniku stresu nie zapomnieć o szczegółach.
5 porad dla osób ubiegających się o pracę
Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?
Udało się! Twoje dokumenty rekrutacyjne zdały egzamin i zrobiły wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Telefon zadzwonił i jesteś o krok od zdobycia swojej wymarzonej posady! Przed tobą rozmowa kwalifikacyjna, czyli najważniejszy etap rekrutacji. Oto 5 porad, które pomogą Ci dobrze wypaść na spotkaniu o pracę.
1. Zbierz informacje na temat firmy, w której chcesz pracować.
Przed rozmową kwalifikacyjną warto znaleźć informacje dotyczące firmy, do której zdecydowałeś się wysłać swoje CV. Wejdź na oficjalną stronę pracodawcy, zobacz, czym na co dzień zajmuje się zespół, z którym zamierzasz współpracować, poczytaj opinie klientów i innych pracowników na temat atmosfery w biurze i poznaj historię oraz filozofię marki.
2. Przygotuj odpowiednią stylizację.
Oczywiście, to nie szata zdobi człowieka, a rekruter skupi się na twoim doświadczeniu, a nie wyglądzie zewnętrznym. Jednak podczas rozmowy o pracę warto wyglądać schludnie i odpowiednio przygotować się na spotkanie. Zadbaj o elegancki strój i schludną fryzurę. Postaw na delikatny makijaż biurowy, unikaj krzykliwych barw i rzucającej się w oczy biżuterii.
3. Zaplanuj trasę do biura.
Przed spotkaniem sprawdź, jaki dojazd będzie dla ciebie najkorzystniejszy i wybierz najwygodniejszy środek transportu. Weź pod uwagę korki w mieście i skorzystaj z internetowej nawigacji, by zaplanować trasę do biura. Warto przyjść na rozmowę kilka minut wcześniej i w spokoju oczekiwać na spotkanie, niż spóźnić się i zrobić negatywne wrażenie na rekruterze.
4. Mowa ciała i wyczerpujące odpowiedzi na pytania.
Podczas rozmowy z rekruterem postaraj się nie unikać kontaktu wzrokowego. Zachowuj się swobodnie i pamiętaj o uśmiechu! Na pytania rekrutera odpowiadaj wyczerpująco i nie bój się podkreślać swoich osiągnięć na poprzednim stanowisku. Sam też zadawaj pytania i pokaż, że zależy Ci na pracy w tym miejscu.
5. Zrób dobre wrażenie na rekruterze.
Postaraj się podejść do rozmowy kwalifikacyjnej tak, aby uwydatnić wszystkie pozytywne cechy swojego charakteru. Bądź punktualny, uważnie słuchaj, wykaż się znajomością zasad panujących w firmie i spraw, aby rekruter spośród grona innych kandydatów poczuł, że to właśnie ty jesteś idealnym wyborem na oferowane stanowisko.
Artykuł Sponsorowany
[EMBED-19]
Następny artykuł