3 powody, dla których warto uprawiać tenis
Tenis plasuje się na szczycie listy sportów o zasięgu globalnym i to nie tylko w kontekście rywalizacji na poziomie zawodowym. Z roku na rok przybywa amatorów tego sportu dla dżentelmenów i trudno się temu dziwić. Regularna gra w tenisa niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Zatem dlaczego warto zacząć swoją przygodę z tenisem? Wyjaśniamy.
Gra w tenisa – wartościowy trening ogólnorozwojowy
Pierwsza styczność z tenisem bywa ciężka, zwłaszcza dla osób nieprzyzwyczajonych do regularnego wysiłku fizycznego. Podczas wykonywania podstawowych ruchów i zamachów tenisowych pracuje nie tylko ręka, ale każdy mięsień w całym ciele. Dlatego też jest to świetna forma treningu ogólnorozwojowego, który pozwala nie tylko spalić setki kilokalorii podczas jednej sesji ćwiczeń, ale także popracować nad siłą i wytrzymałością mięśniową. Co to oznacza w praktyce? Lepszą kondycję, wydolność krążeniowo-oddechową, szczuplejszą sylwetkę, lepszy stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki mięśniowej.
Gra w tenisa – świetna zabawa dla każdego
Tenis to dyscyplina sportu, którą można uprawiać praktycznie w każdym wieku, oczywiście, jeśli ku temu nie występują przeciwwskazania medyczne. Sport ten trafia to wielu miłośników aktywności fizycznej nie tylko ze względu na zdrowotne korzyści – tenis to po prostu świetna zabawa. Umiejętności i technika często schodzą na dalszy plan, a liczy się przyjemność z zagrywania piłek w niekonwencjonalny sposób. Podczas rozgrywania partii tenisowych można skutecznie oczyścić umysł z niepotrzebnych myśli, znacznie zredukować poziom stresu i nabrać zdrowego dystansu do problemów dnia codziennego.
Gra w tenisa – kondycja idzie w parze z inteligencją
Śledząc zmagania w największych tenisowych turniejach rangi ATP czy WTA nie sposób nie zauważyć, że umiejętności czy siła fizyczna nie zawsze gwarantują wygraną. Świetnym przykładem wyższości tenisowej inteligencji nad mocnymi uderzeniami są takie legendy jak Martina Hingis czy David Ferrer, którzy odnosili ogromne sukcesy na światowych arenach pomimo ograniczonych warunków fizycznych. Jednak dzięki swojej mądrości, mistrzowskiej antycypacji i sztuczek technicznych potrafili wznieść się na wyżyny.
Dlatego też gra w tenisa to nie tylko skuteczny sposób na wypracowanie atrakcyjnego wyglądu sylwetki, ale także na trening umysłowy. Przewidywanie uderzeń przeciwnika, opracowywanie taktyki i dostosowywanie jej do aktualnej gry oponenta – to wszystko działa korzystniej na umysł niż rozwiązywanie tradycyjnych łamigłówek czy krzyżówek.
Tekst zewnętrzny