fot. Materiały Partnerskie
Wiadomości Pikio - 18 Marca 2022

Zbliża się wiosna — czas odświeżyć ogrodowy sprzęt!

Nadszedł najwyższy czas na „dozbrojenie” swoich ogrodowych narzędziowni, bo zbliża się czas najintensywniejszych prac. Każdy, kto miał okazję pracować więcej niż trochę z roślinami, ten wie, jak istotny jest odpowiedni ekwipunek. Skąd więc wziąć najlepsze zestawy, które przy okazji nie sprawią, że zbankrutujemy?

Kwestia doboru sprzętu ogrodowego jest o tyle skomplikowana, że społeczeństwo dzieli się w tym temacie na dwa obozy. Jeden z nich głosi, że sprzęt w sumie nie jest tak istotny i ważne, żeby był jakikolwiek, podczas gdy druga grupa kładzie nacisk na jakościowy ekwipunek pomagający w codziennych obowiązkach. Najlepsi producenci takowego dokładają wszelkich starań, by materiały używane przy produkcji były jak najwyższej próby, a także by szeroki zakres oferowanych opcji odpowiadał każdemu ogrodowemu maniakowi. Sprzęt wyprodukowany przez firmy takie jak Gardena służy więc nie tylko amatorom, ale także profesjonalnym gardenkeeperom.

Odzież ochronna na użytek ogrodnika

Oczywistym faktem jest, że ogrodnik nie potrzebuje podczas swojej pracy bardzo solidnej ochrony ciała, której wymaga na przykład pełnienie obowiązków strażaka. Nie oznacza to jednak, że nie przyda się cokolwiek, by ułatwić życie osoby pracującej z roślinami. Właściwie to podstawą tej pracy są porządne rękawice narzędziowe skrojone do ogrodowych zadań. Muszą one być na tyle wytrzymałe, by chroniły dłonie przed zadrapaniami i skaleczeniami, ale równocześnie na tyle elastyczne, by nie ograniczały zakresu ruchów noszącego.

Nawodnienie to podstawa…

Nie tylko dla człowieka, ale także i dla jego roślin. Regularne dbanie o odpowiedni poziom nawodnienia roślin i gleby to kluczowy element opieki nad ogrodem. Potocznie nazywa się ten proces podlewaniem, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że samo wylanie wody na trawnik „co jakiś czas” może nie wystarczyć. Wysoki poziom profesjonalizacji ogrodnictwa przyniósł nam ogromną wiedzę na temat niuansów potrzebnych przy pracy z roślinami na najwyższym poziomie. Dlatego też mocno rozwinęła się gałąź sprzętu umożliwiającego skuteczniejsze niż kiedykolwiek dotąd nawadnianie.

Obecnie rynek umożliwia konstruowanie skomplikowanych systemów nawadniania i zraszania, które wyposażone są w pompy, automatyczne sterowniki, węże z różnymi końcówkami, wahadłowe zraszacze, złączki i odnogi. Dzięki temu będziemy w stanie skuteczniej i efektywniej zadbać o ogród.

Akcesoria do pielęgnacji

Łopatki, łopaty, grabki, sekatory, wyrywacze chwastów i sadzarki. Wszystko to, jak i wiele innych gadżetów, świetnie sprawdzi się w ogrodach prywatnych. Koniecznie zachęcamy jednak do takiego doboru arsenału, by maksymalnie nam on pomagał. Warto postawić na jakościowe (a więc nieco droższe) rozwiązania, niż te domyślne marketowe, żebyśmy nie musieli martwić się o awarie, serwisowanie, naprawy czy przedwczesną wymianę sprzętu.

Zerknijcie na katalogi najlepszych sprzedawców i dobierzcie takie akcesoria, by jak najbardziej ułatwić sobie codzienne obowiązki w ogrodzie!

Materiał zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News