Wieloetapowe oczyszczanie z żelem do mycia twarzy
Materiały Partnera
Barbara Daszuta - 24 Listopada 2021

Wieloetapowe oczyszczanie z żelem do mycia twarzy

Mycie twarzy tylko pozornie może wydawać się prostą czynnością. Jeżeli nie będziemy poprawnie oczyszczać swojej skóry, może się okazać, że nasza codzienna pielęgnacja nie będzie skuteczna.

Artykuł zewnętrzny

Co możemy więc zrobić, aby usprawnić ten proces i zauważyć pozytywne rezultaty? Odpowiedzią jest wieloetapowe oczyszczanie, w którego skład wejdzie między innymi żel do mycia twarzy.

Czym jest wieloetapowe mycie twarzy?

Wieloetapowe mycie to jeden ze skutecznych i polecanych sposobów na dokładne oczyszczanie twarzy. Najczęściej stosuje się je wieczorem, czyli po całym dniu noszenia makijażu. Ale nie tylko. Wiele osób rezygnuje ze stosowania kosmetyków kolorowych, za to o poranku aplikuje grubą warstwę kremu z filtrem, doskonale chroniącego przed niekorzystnym promieniowaniem słonecznym. W wieloetapowym oczyszczaniu sięgamy po takie produkty, jak choćby olej bądź masło do demakijażu, płyn micelarny, a także piankę lub żel do mycia twarzy. Wszystkie te preparaty mają zapewnić nam dogłębne oczyszczenie porów i pozbycie się nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń, które osiadają na naszej twarzy w czasie dnia.

Kosmetyki a wieloetapowe oczyszczanie twarzy

W wieloetapowym myciu twarzy szczególnie ważne jest, po jakie produkty sięgamy. Dbamy o to, aby były one wysokiej jakości, a w ich składzie były przede wszystkim takie substancje aktywne, które będą odpowiedzialne za poszczególne działanie. Mycie powinniśmy zacząć od użycia oleistego produktu, który pomoże nam pozbyć się najtrudniejszych w usuwaniu zanieczyszczeń. Może być to masełko, balsam lub olejek. Doskonale rozpuszczają makijaż oraz zaaplikowane dużo wcześniej kremy z filtrem.

Kolejnym krokiem może być użycie płynu do demakijażu. Jego działanie będzie już nieco delikatniejsze, ale także ważne dla naszej skóry. Aby jednak upewnić się, że nasza buzia jest na pewno czysta, powinniśmy wybrać piankę lub żel do mycia twarzy. Używamy ich w połączeniu z wodą, co daje nam efekt odświeżenia oraz pomaga pozbyć się tłustego filmu, który może zostawić po sobie olejek lub płyn micelarny.

Aby przywrócić nasze naturalne pH, produktem kończącym o działaniu kojącym i wyciszającym będzie w tym przypadku tonik, hydrolat lub esencja. Wszystkie te kosmetyki mają bardzo podobne właściwości. Sprawią, że przygotujemy skórę do dalszych kroków pielęgnacyjnych, czyli w tym przypadku nałożenia serum, kremy do twarzy, ale również tego pod oczy.

Żel do mycia twarzy

Szczególną uwagę należy jednak zwrócić na żel do mycia twarzy, który jest jednym z tych produktów, który doskonale poradzi sobie z domyciem resztek makijażu, ale też dogłębnym oczyszczeniem twarzy. Ważne, aby wybierać produkty, których składniki aktywne będą dopasowane do naszych potrzeb. Jeżeli mamy skórę delikatną i wrażliwą, to postarajmy się unikać substancji drażniących i zbyt silnie myjących dodatków. Istnieje dla nich wiele zamienników, które zadziałają tak, jak powinny, ale nie naruszą naszej naturalnej bariery hydrolipidowej i uchronią nas przed powstaniem nowych podrażnień.

Doskonałym wyborem będzie między innymi dowolny żel do mycia twarzy Loreal, który świetnie oczyszcza pory i sprawia, że zaskórniki występują na skórze znacznie rzadziej. Jego działanie może nas pozytywnie zaskoczyć, gdyż jest bardzo prosty w użytkowaniu i pozostawia cerę przyjemną w dotyku i nieprzesuszoną.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News