Ubezpieczenie przedszkolaka - co obejmuje i jak je kupić?
Autor Redaktor - 6 Sierpnia 2021
Ubezpieczeniem dedykowanym przedszkolakom w większości przypadków może zostać objęte dziecko w wieku od 4. miesięcy do nawet 7. lat, a więc uczęszczające do żłobka, przedszkola lub pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Co dokładnie obejmuje polisa ubezpieczeniowa dla przedszkolaka i jak ją nabyć?
Na wiele wypadków
Małe dzieci mogą ulegać różnego rodzaju nieszczęśliwym wypadkom - ciekawość świata i chęć nieustannego bycia w ruchu powodują, że maluchy częściej cierpią na kontuzje, wymagają rehabilitacji czy nawet pobytu w szpitalu. Polisa dla przedszkolaka ma stanowić zabezpieczenie na wypadek wystąpienia różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń. Ubezpieczyciel zobowiązuje się wypłacić odszkodowanie w przypadku, gdy dziecko dozna urazu, będzie wymagało leczenia (w tym szpitalnego) bądź rehabilitacji, poważnie zachoruje, zostanie ugryzione przez kleszcza.
Zakres ochrony ubezpieczeniowej jest różny, w zależności od konkretnej oferty. Niektóre z nich przewidują liczne rozszerzenia, na przykład opłacenie korepetycji, gdy dziecko nie może wrócić do nauki w szkole na skutek doznania urazu czy nieszczęśliwego wypadku. Warto pamiętać, że im wyższa składka, tym szersza będzie ochrona i większa suma ubezpieczeniowa. Więcej na temat zakresu, jaki obejmuje ubezpieczenie przedszkolaka, możemy przeczytać na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-przedszkolaka/164.html. Tam też znajdziemy informacje dotyczące wysokości składek, jakie będziemy musieli opłacić decydując się na konkretną polisę.
Jak kupić ubezpieczenie dla przedszkolaka?
Obecnie coraz więcej spraw, w tym także zakup polisy ubezpieczeniowej, możemy załatwić przez Internet. Towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw rodzicom, którzy chcieliby ubezpieczyć swoje dziecko bez wychodzenia z domu. Na początku należy znaleźć ofertę, która będzie odpowiadała na nasze potrzeby. Kolejno musimy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, jeszcze zanim podpiszemy umowę. W przypadku niezrozumienia jakiegokolwiek zapisu, warto skontaktować się z agentem telefonicznie lub mailowo - odpowie on na wszystkie, nurtujące nas pytania. Po podpisaniu umowy oraz opłaceniu składki (za pomocą przelewu bankowego) maluch zostanie objęty ochroną ubezpieczeniową.
Polisę ubezpieczeniową dla przedszkolaka warto zakupić w każdym momencie (a nie jak powszechnie uważamy - jedynie na początku roku szkolnego), gdyż chroni ona dziecko nawet w czasie ferii czy wakacji. Osoby, które cenią sobie tradycyjny sposób zawierania umów, mogą udać się bezpośrednio do siedziby towarzystwa ubezpieczeniowego i tam podpisać umowę. Wcześniej jednak warto porównać wszelkie oferty, a więc zapoznać się z ich specyfiką oraz wysokością składki, jaką będziemy zobowiązani opłacić. Oferty różnych firm ubezpieczeniowych możemy sprawnie porównać na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/, a następnie wybrać najbardziej korzystną dla naszego dziecka.
Tekst zewnętrzny