Materiał partnera
Materiał partnera
Wiadomości Pikio - 12 Kwietnia 2023

Sprawdzamy, jaka jest symbolika kamieni pierścionków zaręczynowych!

Kamień szlachetny jest sercem pierścionka zaręczynowego. Wpływa na jego prezencję, trwałość, a także znaczenie. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zakupisz biżuterię na oświadczyny, zapoznaj się z symboliką każdego z klejnotów. Który z nich podarujesz swojej ukochanej? Czas poznać odpowiedź!

Rubin – kamień miłości

Jednym z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o klejnot idealny do zdobienia pierścionka zaręczynowego, okaże się rubin. Ten wyjątkowy kamień szlachetny wyróżnia się dzięki doskonałej trwałości, głębokiej barwie oraz szalenie romantycznej symbolice. Nosi miano klejnotu miłości, ponieważ jego znaczenie obejmuje wszelkie przymioty, które liczą się w udanym związku – wzajemne zaangażowanie, pożądanie, szczęście, odwagę i oczywiście szczere uczucie. Ponadto symbolizuje dobrobyt, siłę życiową, witalizm oraz motywację w walce o wyznaczone cele. Nietuzinkowy kolor sprawia, że przyciąga on wzrok, a unikatowe właściwości doskonale sprawdzą się w życiu codziennym. Rubin dedykowany jest kobietom świadomym swojego piękna, które twardo stąpają po ziemi. Szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku osób urodzonych w lipcu, a także tych spod znaku Lwa, Barana i Skorpiona. Ten niesamowicie piękny kamień szlachetny sprawi, że zaręczyny będą jeszcze bardziej wzruszające. Wspaniały pierścionek uwieczni je, dzięki czemu początek waszej wspólnej podróży nigdy nie odejdzie w niepamięć.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem – ponadczasowa klasyka

Symbol miłości, w którego koronie lśni idealnie oszlifowany diament, to już prawdziwy bestseller. Dlaczego wspomniany kamień cieszy się tak dużą popularnością? Oczywiście ze względu na swoją symbolikę! Diamenty to najtrwalsze na świecie naturalne klejnoty. Oprócz imponującej wytrzymałości cechuje je niepowtarzalny blask, który skradł serca kobiet. Symbolizuje on luksus, wieczność, wierność, szczere intencje oraz nieprzemijającą miłość. Z powodzeniem moglibyśmy wymieniać kolejne przymiotniki opisujące znaczenie diamentu, jednak to nie one są najważniejsze. Najistotniejszy jest fakt, iż to właśnie ten klejnot stanowi symbol słów „na zawsze”, które wiszą w powietrzu w momencie wypowiedzenia przez kobietę zdecydowanego „TAK!”. Uchwyć to, co nieuchwytne, i wybierz pierścionek zaręczynowy z diamentem marki Savicki. Niech miłosna atmosfera połączy się z wyjątkowym blaskiem klejnotu i trwa na wieki!


Symbolika kamienia w wyjątkowym pierścionku zaręczynowym Savicki pomoże Ci wyrazić uczucia.

Szmaragd w pierścionkach zaręczynowych

Kolejnym kamieniem szlachetnym, który doskonale pasuje do pierścionka zaręczynowego, jest szmaragd. Wraz z szafirem i rubinem, znajduje się on w ścisłej czołówce najbardziej drogocennych oraz wytrzymałych kamieni na świecie. Jego hipnotyzująca zielona barwa przywodzi na myśl siłę, witalność, a także potrzebę stworzenia nowego życia. Sam kamień symbolizuje szczerą i głęboką miłość, może okazać się również strażnikiem wierności. Istnieje przekonanie, że klejnot podarowany przez ukochanego mężczyznę pęknie w momencie, w którym ten dopuści się zdrady. Czy jest ono prawdziwe? Trudno stwierdzić, nie ulega jednak wątpliwości, że szmaragd to idealny podarunek dla drugiej połówki. Fenomenalnie prezentuje się otulony w żółte złoto, tworząc szykowny duet, dedykowany osobom o wyrafinowanym guście. Pozwól, aby Twoja wybranka dołączyła do grona najszczęśliwszych kobiet na świecie i w dniu oświadczyn sprezentuj jej perfekcyjny pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News