Słowiańskie znaki zodiaku bardzo się różnią od tradycyjnych
.
Sara Osiecka - 19 Marca 2019

To jest lepsze niż zwykły horoskop. Słowiańskie znaki zodiaku

Znaki zodiaku nie koniecznie muszą oznaczać koziorożca czy lwa. Słowianie mieli swoje własne metody na określenie charakteru i przyszłości ludzi. Używali zupełnie innych wyznaczników, które podobno są o wiele bardziej precyzyjne.

Słowiańskie znaki zodiaku zdecydowanie różnią się od tych, których używa się współcześnie. Jest ich aż 15, a każdy został przypisany do innego bożka. Większa precyzja ma być zapewniona dzięki porozumieniu z naturą, w jakiej żyli Słowianie. Ich więź z przyrodą, miłość do roślin czy prostota w postrzeganiu świata sprawiają, że ich horoskopy mogą mieć w sobie więcej prawdy.

Słowiańskie znaki zodiaku: Czarnobóg (24 grudnia - 30 stycznia)

Czarnobóg ma wiele zalet: jest mądry i inteligentny, a do tego cechuje go duża wyobraźnia. Ma silną intuicję, której powinien słuchać. To doskonali partnerzy, bowiem są bardzo stabilni w uczuciach. Za dużo jednak wymagają od siebie oraz od innych, przez co często mogą spotykać ich rozczarowania.

Słowiańskie znaki zodiaku: Weles (31 stycznia – 21 marca)

Weles ma dwie strony swojej natury. Jedna z nich jest optymistyczna, kreatywna i pomysłowa, druga zaś ciągnie go w kierunku mrocznych uciech, rozrzutności oraz lubieżności. Łatwo ulega pokusom, przez co może mieć problemy z wiernością w związku.

Słowiańskie znaki zodiaku: Dziewanna (22 marca – 16 kwietnia)

Inne znaki zodiaku są tak czarujące jak Dziewanna. Cechuje ją wyjątkowa opiekuńczość i wybitne zdolności pedagogiczne, dlatego będą świetnymi pielęgniarkami czy nauczycielkami. Najważniejszą wartością jest dla nich rodzina, dla której są w stanie zrobić bardzo wiele. Powinny bardzo uważać na stan swojego zdrowia.

Słowiańskie znaki zodiaku: Jarowit (17 kwietnia - 14 maja)

Jarowit to urodzony przywódca, który kocha życie i świat. Pełno w nim serdeczności oraz wiary w pozytywną energię. Mimo to, nie potrafi się podporządkować, często jest bardzo uparty i nie chce ustąpić nawet, gdy nie ma racji. Temperament tego znaku może onieśmielać innych.

Słowiańskie znaki zodiaku: Lela (15 maja – 2 czerwca)

Spośród wszystkich znaków zodiaku to Lela ma największe powodzenie u płci przeciwnej, mimo to jest zawsze wierna i nienawidzi zdrad. Jest bardzo spokojna oraz uczciwa, a do tego ma ogromne poczucie humoru. Charakteryzują ją duża wyobraźnia, której czasem daje się ponieść.

Słowiańskie znaki zodiaku: Kostroma (3 czerwca - 12 czerwca)

To prawdziwy artysta, które czerpie z życia pełnymi garściami. Stara się zawsze skupić na teraźniejszości. Jego wielką zaletą jest umiejętność zawierania wieloletnich przyjaźni, jednak musi się liczyć z pechem. Nagłe wypadki i tragiczne wydarzenia dotykają go częściej niż innych.

Słowiańskie znaki zodiaku: Dodola (13 czerwca - 6 lipca)

Dodola ma bardzo liberalne poglądy na miłość i życie. Lubi swawole, ma mnóstwo energii i czasem może zdawać się infantylna. Jest także leniwa i uważa, że nie musi się starać, aby coś osiągnąć. Przez to może mieć liczne problemy w pracy albo szkole.

Słowiańskie znaki zodiaku: Kupało (przesilenie letnie – 21/22 czerwca)

Prawdziwy romantyk, czuły i delikatny, to właśnie Kupało. Najważniejsze jest dla niego życie duchowe, które będzie starał się zawsze rozwijać. Mimo to, udaje mu się twardo stąpać po ziemi, a zamiłowanie do dóbr materialnych czasem przesłania mu inne cele.

Słowiańskie znaki zodiaku: Łada (7 lipca – 1 sierpnia)

Łada ma wyjątkowe powodzenie w życiu rodzinnym i zawodowym. Jest bardzo pracowita, dzięki czemu często osiąga zamierzone cele, bywa jednak kapryśna, nieprzewidywalna i zapatrzona w siebie. Przez to może zrażać do siebie ludzi. Często ma problem z podjęciem decyzji.

Słowiańskie znaki zodiaku: Perun (2 sierpnia - 28 sierpnia)

Ambitny i władczy, ale umie się dostosować do innego lidera. Uwielbia dzieci, a własna rodzina jest dla niego zawsze najważniejsza. Zazwyczaj szybko podejmuje wszystkie decyzje i czasem bywają nieprzemyślane. Umie docenić uroki życia.

Słowiańskie znaki zodiaku: Żywa (29 sierpnia – 13 września)

Skromność, spokój, życzliwość i gościnność najlepiej opisują ten znak. Są urodzonymi gospodarzami, którzy uwielbiają zabawę w dużym gronie, mimo że cenią cisze i spokój. Są tez krytyczne, nieufne i maja pesymistyczne spojrzenie na świat.

Słowiańskie znaki zodiaku: Mokosz (14 – 27 września)

Mokosz umie się dyscyplinować jak nikt inny. Skupia się na sowim celu i do niego dąży. Umie się skoncentrować, jest także bardzo sumienny, ale ma skłonności do dominowania swojego partnera. Może mieć przez to problemy ze stworzeniem stałego związku.

Słowiańskie znaki zodiaku: Swarożyc (28 września – 15 października)

Prawdziwy wielbiciel piękna we wszelkiej postaci: od dzieł sztuki do pięknych ludzi. Jest bardzo wymagający, dlatego ciężko mu zadowolić się swoim partnerem albo własnymi osiągnięciami. Posiada duże zdolności pedagogiczne, a w w rozwiązywaniu problemów zawsze kieruje się rozumem.

Słowiańskie znaki zodiaku: Marzanna (16 października – 8 listopada)

To znak, na który trzeba uważać. Marzanna jest mściwa i nie umie pogodzić się z porażką. Jest także bardzo uparta więc nie spocznie, zanim nie osiągnie celu. Jest także bardzo cierpliwa, dzięki czemu potrafi się dobrze wytrenować w dowolnej dziedzinie.

Słowiańskie znaki zodiaku: Siemargł (9 listopada - 28 listopada)

Optymista, który twardo trzyma się swoich zasad. Ma wojowniczy charakter i silne poczucie sprawiedliwości. Buntuje się, gdy coś idzie wbrew jego planom, a spontaniczność często bywa uciążliwa dla innych osób, które mogą być zaskoczone nagłymi zmianami w zachowaniu.

Słowiańskie znaki zodiaku: Żmij (29 listopada – 23 grudnia)

Intelektualista, który ma wiele talentów, w tym także do pisania. Dobrze sprawdza się jako przywódca, ale jego artystyczny charakter sprawia, że często jest pesymistą i trudno mu zadbać o dobre relacje z innymi ludźmi.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Nie spodziewaliście się takiej odpowiedzi
  2. Ewa Lemańska była gwiazdą Janosika. Marzyli o niej wszyscy mężczyźni
  3. Sok z buraka ma niesamowite właściwości. Niektórym jest szczególnie potrzebny
  4. Przełomowy moment w życiu Wiśniewskich. Dominika podjęła zdecydowane kroki
  5. Księżna Diana ostrzegła swojego syna. Chodzi o Meghan

Katarzyna Dowbor wygrała walkę z nieuleczalną chorobą. Straszliwe cierpienia niszczyły jej życieKatarzyna Dowbor wygrała walkę z nieuleczalną chorobą. Straszliwe cierpienia niszczyły jej życieCzytaj dalej

Źródło: Fakt24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News