Skąd pochodzi Kamil Stoch
Wikimedia Commons/Tadeusz Mieczyński
Mariusz Wiącek - 3 Kwietnia 2019

Skąd pochodzi Kamil Stoch? Skoczek pamięta o korzeniach

Skąd pochodzi Kamil Stoch? Zawodnik w krótkim czasie stał się jednym z najwybitniejszych i najbardziej utytułowanych polskich sportowców, Pomimo wielu sukcesów na skoczni, nigdy nie zapomniał, skąd pochodzi i gdzie kształtowała się jego kariera.

Skąd pochodzi Kamil Stoch? To pytanie zadawało sobie wiele osób, gdy ten zawodnik zapracował sobie na miano godnego zastępcy Adama Małysza. Każdy fan skoków narciarskich może podpisać się pod tym zdaniem obiema rękami. W ciągu kilku lat jego kariera ruszyła z wielkim impetem i dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich sportowców. Jego trzykrotny indywidualny triumf podczas mistrzostw olimpijskich dał mu sławę, duże zarobki oraz miejsce wśród najlepszych sportowców na świecie.

Liczne pytania dotyczące pochodzenia skoczka i tego, jak tak naprawdę rozpoczynała się jego kariera, pojawiają się nieustannie. Kamil Stoch niezbyt często wypowiada się o swoim życiu prywatnym, jednak gdy już to robi, słychać w jego głosie głębokie przywiązanie do rodzinnych stron. Między innymi dlatego, a także przez jego zauważalną skromność, zyskał tak wielu fanów.

Skąd pochodzi Kamil Stoch? Gdzie rozpoczynał karierę?

Nasz trzykrotny mistrz olimpijski urodził się w 1987 roku w stolicy sportów zimowych - Zakopanem. Jego mama pracowała przez jakiś czas w Urzędzie Miasta Zakopane i tam też młody Kamil spędził większość swojego życia. Jest bardzo związany z tym miejscem, ze wzajemnością. Szczególnie widać to podczas konkursów Pucharu Świata, które odbywają się każdego roku w Zakopanem, a na które przybywa tysiące kibiców, aby kibicować swojemu faworytowi. Wielu z nich zna go w końcu osobiście.

Jednak nie tylko Zakopane zajmuje szczególne miejsce w życiu skoczka narciarskiego. Kamil Stoch podjął naukę, a także wychowywał się w miejscowości Ząb, która graniczy z Zakopanem. Jest to mała wieś na Pogórzu Gubałowskim, jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce.

Z tymi dwiema miejscowościami związany jest przez całe życie Kamil Stoch. Nawet obecnie, gdyż skoczek narciarski do dziś mieszka w Zębie ze swoją żoną Ewą Bilan-Stoch.

Pomimo tego, że już teraz Kamil Stoch należy do najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich, jeszcze wiele przed nim. Ma dopiero 32 lata i wcale nie zamierza przestać skakać. Oznacza to, że mieszkańcom Zębu, Zakopanego oraz całej Polski z pewnością dostarczy jeszcze wiele emocji.

źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News