Wybór Putina na prezydenta był ustawiony! Ujawniono tajne stenogramy
Patryk Przybyłowski - 1 Września 2018

Wybór Putina na prezydenta był ustawiony! Ujawniono tajne stenogramy

Putin bez żadnych problemów wygrywa każde następne wybory prezydenckie na Rosji. Jego kariera polityczna pełna jest kontrowersji, oskarżeń o fałszowanie wyborów i siania terroru w Rosji. Na światło dzienne wyszły nowe doniesienia, według których prezydent Federacji Rosyjskiej mógł mieć załatwioną swoją prezydenturę na długo przed pierwszymi wyborami, w których kandydował.

Władimir Putin jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci międzynarodowej sceny politycznej. Prezydent Rosji nie ukrywa swoich wielkomocarstwowych zapędów i jawnie tłumi wszelkie opozycyjne zapędy społeczeństwa. Trzymanie państwa tak twardą ręką niemalże gwarantuje mu ciągłość władzy, jak długo będzie tego chciał. Jak się okazało, przejęcie władzy przez Putina w 1999 roku było skrupulatnie zaplanowane.

Putin wybrany prezydentem na dużo przed wyborami

Ostatniego dnia 1999 roku ówczesny prezydent Federacji Rosyjskiej Borys Jelcyn przekazał w noworocznym orędziu, że żegna się z piastowanym urzędem. Poinformował również, że obowiązki głowy państwa do czasu wyborów przejmie ówczesny premier Władimir Putin. Jak podała rosyjska telewizja NTW, cała akcja przekazania władzy Putinowi była zaplanowana na co najmniej kilka miesięcy do przodu. Już we wrześniu 1999 roku Borys Jelcyn miał przekazać administracji prezydenta USA Billa Clintona, że wybrał już swojego następce. Będzie nim Władimir Putin, z którym Stany Zjednoczone powinny już omawiać najważniejsze kwestie. Depesze prezydenta Federacji Rosyjskiej odnaleziono niedawno w upublicznionej bibliotece niegdysiejszego prezydenta USA. Ich stenogramy bezsprzecznie wskazują na to, że demokratyczne wybory prezydenckie w Rosji były przeprowadzone tylko na pozór.

Kariera polityczna pełna kontrowersji

Kariera polityczna Władimira Putina od samego początku budziła wiele pytań, nawet wewnątrz Kremla. W momencie naznaczenia na nowego prezydenta przez Jelcyna, Putin nie posiadał większego doświadczenia politycznego. Był człowiekiem wywodzącym się ze służb specjalnych. Już w momencie sprawowania funkcji szefa Federalnej Służby Bezpieczeństwa obecny prezydent Rosji łączony był przez opozycję z bezwzględnym tłumieniem nastrojów antyrządowych. Putin był łączony m.in. z przygotowaniem ataków bombowych w Moskwie i Wołgodońsku, których wypadkową była tzw. II wojna czeczeńska.ZOBACZ TAKŻE
  1. Agata Duda nie wytrzymała ataku. Para prezydencka UCIEKŁA przed wściekłym tłumem
  2. Z Kaczyńskim znowu źle?! Prezes zniknął, wysłał tylko list
  3. Wałęsa „poda rękę” Morawieckiemu. Ale najpierw go ośmieszył
przywódcy_wstepTo dziś niezwykle rozpoznawalny polityk! Poznajesz go? Stare zdjęcia światowych przywódcówCzytaj dalej
putinNajbogatszy człowiek świata? W takich luksusach żyje Władimir Putin!Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News