Patryk Jaki: Kim jest żona Jakiego? Dzieci, wykształcenie, poglądy
Jan Odyniec - 13 Września 2018

Patryk Jaki: Kim jest żona Jakiego? Dzieci, wykształcenie, poglądy

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, a kandydaci dwoją się i troją by rozszerzyć swój elektorat. Jednym z kandydatów walczących o stolicę jest Patryk Jaki. Co wiemy o tym polityku?

Patryk Jaki startuje na stanowisko prezydenta Warszawy z listy Zjednoczonej Prawicy. Kandydat stał się znany dzięki ostatniej swojej działalności i funkcjom, które przez lata piastował. Jest Wiceministrem Sprawiedliwości oraz pełni funkcję szefa Komisji Weryfikacyjnej. Dodatkowo piastuje stanowisko Przewodniczącego Polskiej Rady Polityki Penitencjarnej.

Patryk Jaki i jego edukacja

Patryk Jaki jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, na którym został magistrem politologii. Później uczył się w Barcelonie, gdzie ukończył szkołę podyplomową dla menedżerów IESE Business School. Poseł zdecydował się również udać na doszkalanie w Stanach Zjednoczonych, a precyzyjniej w Teksasie, gdzie uczył się w Sam Houston State University. W czerwcu 2018 roku Jaki złożył wniosek o otworzenie przewodu doktorskiego na Uniwersytecie Opolskim, gdzie Rada Instytutu Politologii poparła złożony wniosek. Wiceminister Sprawiedliwości będzie na tej uczelni wykładał przedmiot Bezpieczeństwo Państwa. Nie wiemy, jak decyzja dotycząca startu w wyborach w Warszawie wpłynie na tok tego przewodu.

Patryk Jaki jako polityk

Jego losy skrzyżowały się z wieloma partiami. Poseł zaliczył nawet krótki flirt z Platformą Obywatelską, gdy w 2006 roku został radnym w Opolu z listy tej partii. Niedługo później jednak wrócił do Prawa i Sprawiedliwości, z którą to w 2011 poszedł do wyborów parlamentarnych. W PIS-ie ponownie nie spędził za dużo czasu, gdyż był bliskim współpracownikiem Zbigniewa Ziobry, który w listopadzie 2011 roku doprowadził do recesji w Prawie i Sprawiedliwości. Na skutek tej sytuacji, Jaki udał się z Ziobrą na wygnanie i miał poważny wkład w budowę "Solidarnej Polski." Po zjednoczeniu prawicy i wygraniu przez PIS, Jaki został mianowany Wiceministrem Sprawiedliwości, którego funkcję pełni do dziś.

Patryk Jaki: związek i małżeństwo

Patryk i Anna Jaki są małżeństwem od 2013 roku. Połączyła ich polityka, gdyż poznali się w 2007 roku w ratuszu. W 2008 roku Anna (wtedy jeszcze Kuszkiewicz) była przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta Opola, za działalność w której została laureatką Honorowego Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Opola. W 2008 roku, zorganizowała debatę, w której udział wziął jej przyszły mąż Patryk, bieżący prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski z Platformy Obywatelskiej oraz Janina Paradowska z "Polityki". Z nieznanych powodów Wiśniewski zrezygnował z udziału w spotkaniu i tego wieczora odbyło się ono wyłącznie z Jakim. Wieczór zakończył się małym skandalem, gdyż Paradowska w tekście o wydarzeniu wytchnęła Annie Kuszkiewicz, iż rozmowa, którą prowadziła nie była obiektywna, a pytania, które były zadawane sprzyjały jej ówczesnemu chłopakowi. W 2013 roku Jaki zdecydował się poprosić Annę o rękę na molo w Kołobrzegu, a półtora roku później wzięli ślub w katedrze w Opolu. Wśród gości można było znaleźć wielu polityków, takich jak np. Arkadiusz Mularczyk. Praktycznie od początku ich relacji, kobieta bardzo aktywnie wspiera męża we wszystkich jego działaniach. W trakcie ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, zdaniem mediów skradła show zarówno mężowi, jak i innym występującym. Głośno o pani Jaki zrobiło się gdy w rozmowie z Radiem Zet ze stycznia 2018 powiedziała, że zbierała na WOŚP, ale zaznaczyła, że aktualnie tego nie robi, gdyż zabraniają jej na to wartości. Anna Jaki jest również lobbystką na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zdeklarowaną przeciwniczką aborcji. Aktualnie studiuje w Uniwersytecie SWPS na kierunku wczesna interwencja i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, a w czasie wolnym zajmuje się niepełnosprawnym dzieckiem.

Patryk Jaki i ojcostwo

Dwa tygodnie po ślubie, Anna zaszła w ciąże. Od 3 lat państwo Jacy są rodzicami Radka. Chłopiec jest dotknięty mutacją genetyczną Trisomnii 21, szerzej znanej pod nazwą zespołu Downa. W ocenie żony, Patryk Jaki jest dobrym i troskliwym ojcem, na którego zawsze można liczyć. Uważa również, że jest odpowiedzialny i ze spokojem pokonuje wszystkie problemy. Zarówno te na drodze politycznej, jak i rodzicielskiej. Oboje zostali nazwani przez internautów "influencerską rodziną", która uwiecznia swoje perypetie na Instagramie, pokazując, że życie z dzieckiem niepełnosprawnych jest trudniejsze, ale wciąż wspaniałe. Na każdym kroku pokazują, jak bardzo kochają swoje dziecko i deklarują, że zawsze będą je wspierać. Na ten moment jest to ich jedyne dziecko. Wybory samorządowe już 21 października. Czy Patryk Jaki wyjdzie z nich jako zwycięzca? Obecne sondaże pokazują, że może liczyć na zdobycie fotelu prezydenta, jednak bardzo szybko dogania go największy rywal - Rafał Trzaskowski.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cały internet śmieje się z Pawłowicz. Nawymyślała głupot jak nigdy
  2. Popularna polska sieć sklepów upada. Półki świecą pustkami
  3. Jedna decyzja PiS i tysiące rodzin straci 500 plus
agata_duda4Agata Duda ma swoje mroczne sekrety. 10 faktów z jej życia, o których wolałaby, żeby nikt nie wiedziałCzytaj dalej
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News