najlepiej płatne zawody w polsce
fot. pxhere.com
Karol Zaborowski - 31 Stycznia 2019

Najlepiej płatne zawody w Polsce. Łatwe i ciekawe profesje za duże pieniądze

Najlepiej płatne zawody w Polsce zmieniają się co jakiś czas, ale wiedząc, które zawody są najbardziej opłacalne, możemy lepiej zaplanować swoją karierę.

Najlepiej płatne zawody w Polsce: wszystkim znane jest przeświadczenie powtarzane od lat, że w Polsce uczciwą pracą jeszcze nikt się nie dorobił. Inni uważają, że swój pierwszy milion trzeba ukraść. Jednak prawda jest taka, że są zawody, na których można zarobić naprawdę duże pieniądze. Co więcej, w niektórych z nich nie jest nawet wymagane wyższe wykształcenie.

Najlepiej płatne zawody ranking

W internecie można znaleźć wiele rankingów najlepiej płatnych zawodów w naszym kraju. Część stanowisk pokrywa się na nich, co daje nam lepsze spojrzenie, na faktyczną sytuację na naszym rynku pracy. Teraz przedstawimy kilka z najlepiej płatnych zawodów.

Inżynier ds. jakości

Średnie zarobki na tym stanowisku wynoszą około 5 200 złotych brutto. Osoby zatrudnione na nim odpowiedzialne są za kontrolowanie wszystkich faz produkcji, aby zapewnić produkty najwyższej jakości. Chcąc rozpocząć taką pracę, musimy posiąść wiedzę poprzez odpowiednie studia bądź kursy, których wachlarz jest bardzo rozległy.

Analityk finansowy

Średnie zarobki są na poziomie 5 500 złotych brutto. Analitycy są odpowiedzialni za ustalanie budżetów, kontrola finansowa, w tym dochodowa, a także tworzenie różnych raportów oraz analiz. Osoba chcąca sprawdzić się na takim stanowisku musi posiadać wykształcenie wyższe z kierunków ekonomicznych. Dodatkowo trzeba zaznajomić się z pracą przy obszernych bazach danych. Coś, co dla zwykłego człowieka jest jedynie mieszaniną różnych liczb, słupków i wykresów, dla analityka jest kopalnią informacji.

Programista

Jest to szczególnie popularny zawód w ostatnich latach, a zarobki, jakie możemy w nim osiągnąć, są naprawdę wysokie. Przyjmuje się, że programiści zarabiają średnio 6 tysięcy brutto, ale w tej branży dwucyfrowe pensje nie dziwią nikogo. Wszystko zależy od tego, jaką wiedzę posiadamy i w jakiej firmie się zatrudnimy. Jako programista możemy tworzyć zarówno strony internetowe, aplikacje, skomplikowane oprogramowania, czy też gry komputerowe. Co ciekawe w większości firm niewymagane jest wykształcenie wyższe. W tej branży liczą się przede wszystkim nasze umiejętności i chęć do nauki. Wśród programistów jest masa osób, które nauczyły się tego poprzez kursy internetowe lub na własną rękę wdrożyły się do branży. Wiele osób, które chcą zmienić branże, idzie właśnie w kierunku programowania.

Specjalista ds. bezpieczeństwa IT

W tym przypadku mówimy już o średnich zarobkach na poziomie 7 tysięcy złotych brutto. Jest to zawód powiązany po części z programowaniem i jego podstawy często są wymagane. Podobnie jak wyższe wykształcenie w kierunkach technicznych. Specjalista ds. bezpieczeństwa odpowiedzialny jest zarówno za bezpieczeństwo fizyczne, jak i to w cyberprzestrzeni. Osoby na tym stanowisku odpowiadają np. za kamery, biometrię, a także zabezpieczanie systemów informatycznych, więc wiedza techniczna potrzebna w tym zakresie musi być naprawdę szeroka.

Radca prawny

Nie ulega wątpliwości, że jest to profesja, w której wymagana jest konkretna wiedza akademicka. Kandydat musi ukończyć pełne studia prawnicze oraz odbyć 3-letnią aplikację na radnego. Dopiero wtedy może starać się o pracę w tym zawodzie, w którym średnie zarobki brutto plasują się na poziomie 7 200 złotych. Radcy prawni zajmują się reprezentacją swoich klientów przed sądami i urzędami oraz prowadzeniem spraw takich jak administracyjne, gospodarcze, pracownicze, cywilne i rodzinne.

Najlepiej płatne zawody: Brand Manager

Specjaliści z tego stanowiska odpowiadają za promocję produktów firm, w których zostali zatrudnieni oraz prowadzenie szeroko rozumianego marketingu. Wśród pracodawców mile jest widziane, aby kandydat posiadał wykształcenie wyższe powiązane z marketingiem i zarządzaniem. Jednak najważniejsza jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Na takim stanowisku możemy liczyć na średnie zarobki w wysokości 7 500 złotych.

Project Manager

W tym przypadku odpowiadamy za zaplanowanie, realizację oraz efekt końcowy prowadzonego przez nas projektu. Musimy zbudować zespół i pilnować, aby w czasie wyrobić się ze wszelkimi obowiązkami w odpowiednich ramach czasowych. W tym przypadku podobnie jak w przypadku programisty ważniejsze są nasze faktyczne umiejętności niż wykształcenie. Jednak dostępne są różne kursy oraz oczywiście studia, które ułatwią nam zdobycie wymarzonej posady. Średnie zarobi project managera to około 7 700 złotych brutto.

HR Business Partner

Średnie zarobki oscylują w okolicy 8 tysięcy złotych. Na takim stanowisku przede wszystkim opracowujemy strategię zarządzania pracownikami, ale również wdrażamy ją oraz nadzorujemy. Kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe związane z HR-em, ale ważniejsze jest doświadczenie, jak i umiejętności, które można zdobyć na innych stanowiskach np. jako konsultant kariery.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneEmerytury w Polsce będą rozpaczliwie niskie? Szokujące prognozy odzierają ze złudzeńCzytaj dalej

Key account manager

Tutaj kluczową rolę odgrywa doświadczenie w sprzedaży oraz wykształcenie wyższe z kierunków ekonomicznych lub technicznych. Key account manager odpowiada za kontakt i współpracę z najważniejszymi i największymi klientami danej firmy. Opiekuje się nimi, negocjuje warunki oraz doradza w kluczowych sprawach. Średnie zarobki to 8 500 złotych brutto.

Kontroler finansowy

W tym przypadku mówimy już o kwotach bliskich 9 tysięcy złotych. Jednak wraz z wysokością wynagrodzenia rośnie odpowiedzialność, jak i wymagania. Najprościej rzecz ujmując, na takim stanowisku odpowiadamy za kierowanie finansami danej firmy. To my musimy monitorować wszelkie wydatki i obserwować możliwość ich zmniejszenia. Tutaj wykształcenie wyższe z rachunkowości, czy finansów to praktycznie podstawa. Również brane jest pod uwagę doświadczenie kandydata w instytucjach finansowych, które powinno być przynajmniej kilku letnie.

Najlepiej płatne zawody: ciekawe i dobrze płatne zawody

Innym dobrze płatnym zawodem, który jednocześnie bardzo ciekawy jest np. tatuażysta. W tym przypadku nawet w ciągu jednego dnia możemy zarobić pensję przeciętnej osoby. Jednak zależy to od naszych umiejętności oraz ilości klientów. Jeżeli nie mamy chętnych, to nie zarobimy. Dodatkowo ciągłe doszkalanie się i szlifowanie warsztatu to klucz do sukcesu. Również kosmetyczki w znanych salonach potrafią zarobić naprawdę pokaźną sumę, podobnie jak trenerzy personalni. Coraz więcej osób chce zadbać zarówno o swoją urodę oraz wygląd sylwetki dlatego jest coraz większy popyt właśnie na osoby wyspecjalizowane w tym kierunku. Oczywiście lekarz również może zarobić duże pieniądze, ale ten zawód wymaga przede wszystkim masy czasu spędzonej na nauce oraz specjalizacji, oraz na dyżurach na oddziałach lub przychodniach. Jednak stawki wyspecjalizowanych lekarzy potrafią niektóre osoby zwalić z nóg.

Najlepiej płatne zawody: Łatwe i dobrze płatne zawody

Będąc szczerym, nie ma czegoś takiego jak łatwy i dobrze płatny zawód. Niestety, aby dobrze zarabiać musimy stać się specjalistami w swojej branży. Im większe będzie nasze doświadczenie i wiedza, tym zarobki również będą rosnąć. Najlepiej i najłatwiej znaleźć coś, co zwyczajnie sprawia nam frajdę i odnajdujemy się w tym. W dzisiejszych czasach można dosłownie zarobić na wszystkim. Pokazuje to, chociażby rynek e-sportowy, gdzie jeszcze kilka lat temu uważano, że granie w gry do niczego nie prowadzi. Teraz czołowi zawodnicy są prawdziwymi gwiazdami, które porównywane są najbardziej znanych sportowców na świecie, a ten rynek dopiero się rozwija.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Tadeusz Rydzyk: Majątek ojca dyrektora istnieje! Ujawniamy
  2. Milionerzy: Gra dla najlepszych dostępna dla każdego!
  3. Ile zarabia Beata Klimek? Można pozazdrościć
  4. Pola Raksa ukrzyżowana i zgwałcona. Aktorka doświadczyła dramatycznych scen
  5. Michał Szpak POKAZAŁ mieszkanie. Czy jego RODZICE wiedzą jak mieszka?!
 
Krystyna JandaGwiazdy, które otworzyły własne biznesy. Na czym zarabiają?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News