Na czym polega niechirurgiczny lifting twarzy?
Aby widocznie poprawić napięcie skóry, nie trzeba od razu sięgać po skalpel. Można skorzystać z mało inwazyjnych zabiegów niechirurgicznych, które wykorzystują naturalne zdolności skóry do regeneracji. Lifting twarzy bez skalpela polega przede wszystkim na pobudzeniu syntezy kolagenu, który zagęszcza i wzmacnia tkankę, prowadząc do jej odmłodzenia. Przedstawiamy cztery sprawdzone zabiegi liftingujące.
Lifting twarzy bez skalpela – moc zabiegów medycyny estetycznej
Lifting twarzy polega na podniesieniu i naciągnięciu skóry w taki sposób, aby zmarszczki i inne niedoskonałości skóry stały się mniej widoczne, a twarz wyglądała młodziej. Można osiągnąć to za pomocą zabiegu chirurgicznego, lecz istnieje wiele mniej inwazyjnych metod, które umożliwiają osiągnięcie satysfakcjonujących efektów. Niechirurgiczny lifting twarzy opiera się na wywoływaniu kontrolowanych uszkodzeń w skórze właściwej, czego efektem jest przebudowa kolagenu – białka odpowiadającego za jędrność i właściwe napięcie skóry.
Niechirurgiczny lifting twarzy – rodzaje
Obecnie dostępnych jest wiele metod niechirurgicznego odmładzania twarzy. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają m.in. następujące zabiegi liftingujące:
Radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg liftingujący, który polega na wykonywaniu mikronakłuć w skórze z jednoczesnym ogrzewaniem tkanek za pomocą fali radiowej. Końcówka urządzenia wyposażona jest w kilkadziesiąt cienkich igieł, które jednocześnie są elektrodami. Fala radiowa trafia bezpośrednio do głębokich warstw tkanki, podgrzewając je i pobudzając syntezę kolagenu. Radiofrekwencja mikroigłowa to rodzaj intensywnego termoliftingu, który poprawia strukturę skóry poprzez pobudzenie naturalnych mechanizmów regeneracyjnych.
Lifting wolumetryczny
Wolumetryczyny lifting twarzy polega na zastosowaniu kwasu hialuronowego w celu wymodelowania twarzy i poprawy jej owalu. Kwas hialuronowy wstrzykuje się w miejsca, w których występują ubytki, np. w postaci zmarszczek czy zapadniętych policzków. Lekarz masuje miejsca, w które wstrzyknięty został wypełniacz, aby rozprowadzić go równomiernie i uzyskać pożądane efekty. Tkanki zwiększają swoją objętość, dzięki czemu poprawia się również napięcie skóry. Kwas hialuronowy przez długi czas utrzymuje się w skórze, zapewniając efekt liftingu twarzy.
Lifting HIFU
Zabieg HIFU polega na zastosowaniu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej, która generuje ciepło w głębokich warstwach tkanki. Pod wpływem wytworzonej temperatury dochodzi do stymulacji komórek skóry do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. W zabiegach na twarz stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. Satysfakcjonujące rezultaty można uzyskać już po jednym zabiegu. Efekty pojawiają się stopniowo, wraz z zachodzącym procesem odbudowy włókien kolagenowych. Pogłębiają się w trakcie około 3 miesięcy.
Termolifting
Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj liftingu twarzy, polega na wywołaniu efektu termicznego w skórze. W tym celu wykorzystuje się światło podczerwone o odpowiedniej długości fali (750–1800 nm). Podczas termoliftingu skóra jest stopniowo rozgrzewana do temperatury około 65°C. Innowacyjna kuracja stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, co z kolei przyczynia się do wygładzenia zmarszczek, a także ujędrnienia zwiotczałej skóry. Dla złagodzenia efektu termicznego zabieg ten łączy się z peelingiem wodnym.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-zoliborz-ul-kaliny-jedrusik/
Artykuł sponsorowany