źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/lodowka-whirlpool-arg-7341,72883.html
źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/lodowka-whirlpool-arg-7341,72883.html
Wiadomości Pikio - 14 Listopada 2022

Lodówka do zabudowy – jakie wymiary szafki?

Lodówki do zabudowy są często wybierane do nowoczesnych kuchni, ponieważ pozwalają stworzyć spójne i minimalistyczne wnętrze. Takie rozwiązanie wymaga jednak stworzenia specjalnej zabudowy meblowej, która nie tylko będzie estetycznie się prezentować, ale również umożliwi prawidłową i cichą eksploatację lodówki.

Lodówka do zabudowy – wymiary

Lodówki pod zabudowę dostępne są w różnych wymiarach – bez problemu znajdziemy zarówno, małe, średnie, jak i duże modele. Mimo że pod względem wymiarów lodówki do zabudowy są zbliżone do modeli wolnostojących, w kwestii pojemności wypadają o wiele gorzej.

Dostępne na rynku lodówki do zabudowy mają następujące wymiary:

  • Wysokość: 82-202 cm,
  • Szerokość: 54-69 cm,
  • Głębokość: 50-60 cm.

O ile szerokość i głębokość jest zbliżona do siebie we wszystkich modelach lodówek do zabudowy, tak już znacznie różnią się one od siebie wysokością. Wybierając lodówkę pod zabudowę, powinniśmy zatem kierować się dostępną przestrzenią w kuchni oraz potrzebami naszej rodziny.

Lodówka Whirlpool ARG 7341

Montaż lodówki do zabudowy – o czym należy pamiętać?

Jeśli zdecydujemy się na zakup lodówki pod zabudowę, będziemy musieli również zakupić lub zlecić do wykonania na zamówienie odpowiednią szafkę. Kluczową kwestią jest zatem dokonanie precyzyjnych pomiarów lodówki. Należy przy tym pamiętać, że jeśli lodówka składa się z dwóch oddzielnych komór – chłodziarki i zamrażarki, to błędem będzie zamontowanie jednego dużego frontu. W takiej sytuacji konieczne jest zamontowanie dwóch frontów – na drzwiach chłodziarki i komory mrożenia.

O czym jeszcze należy pamiętać, przygotowując szafkę pod zabudowę lodówki? Przede wszystkim o odpowiednim poziomie wentylacji. Jeśli będzie niewłaściwy, lodówka szybko się przegrzeje, co doprowadzi do jej uszkodzenia. Ważne jest zatem, aby wywiercić w szafce dwa otwory: górny i dolny. Otworem dolnym wlatuje świeże powietrze, a górny służy do odprowadzania powietrza wilgotnego.

Aby lodówka mogła swobodnie „oddychać”, otwory powinny mieć około 200 cm2. Poza tym należy pamiętać, aby zachować odpowiedni odstęp lodówki od ściany szafki. Zalecane jest pozostawienie od 3 do 5 cm wolnej przestrzeni, aby zapewnić właściwą cyrkulację powietrza.

Lodówka pod zabudowę nie jest skomplikowana w montażu. Można ją zamontować na dwa sposoby, w zależności od marki i konkretnego modelu. Zazwyczaj front szafki przytwierdza się bezpośrednio do lodówki na specjalnych wspornikach. Jeśli jednak front ma zawiasy, to łączymy go z drzwiami lodówki przy użyciu prowadnic ślizgowych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News