Lelum - nowoczesne kobiety
Fot. Lelum
Jan Odyniec - 10 Kwietnia 2019

Lelum: Portal dla nowoczesnych kobiet. Duży sukces serwisu

Lelum - czym jest? Portal dla nowoczesnych kobiet, wciąż jeszcze nowy i rozwijający się, przebojem zdobywa rynek medialny w Polsce. Kto za nim stoi, kto jest jego właścicielem, a kto - redaktorem naczelnym? Wszystkie informacje o medialnym objawieniu ubiegłego roku w jednym miejscu.

Lelum to wciąż jeszcze bardzo młody, jednak bardzo dynamicznie rozwijający się portal dla kobiet. Platforma zyskuje coraz większą popularność wśród Polek i co miesiąc jest odwiedzana przez około 4,5 miliona unikalnych użytkowników, z czego ponad 70% to kobiety. Na czym polega fenomen portalu? Kto go założył, a kto prowadzi prosto w stronę sukcesu? Redakcja Lelum potwierdza, że nowoczesne kobiety jak mało kto potrafią skutecznie rozwijać projekty w branży internetowej.

Lelum - co to jest?

Portal Lelum na pełnych obrotach zaczął funkcjonować od 2019 roku i od tego momentu sukcesywnie się rozwija, zdobywając coraz większą popularność.

Czym zajmuje się Lelum? Platforma skierowana jest do nowoczesnych kobiet. Redakcja przedstawia treści przede wszystkim dotyczące szeroko rozumianego lifestylu, mody, urody oraz show-biznesu. Bardzo rozwinięty jest również dział poradnikowy.

- Lelum to portal skierowany do nowoczesnych kobiet, które podążają za najnowszymi trendami i chcą być zawsze na bieżąco. Skupiamy się na tematach lifestylowych, modowych, urodowych, a także show-biznesowych. Na stronie Lelum.pl znajdują się również ciekawostki ze świata zwierząt - czytamy w opisie portalu na jego stronie główniej.

Serwis dynamicznie rozwija się z miesiąca na miesiąc, o czym świadczą dane z Google Analytics. Wraz z drugą połową roku 2019 portal stał się jednym z największych mediów dla kobiet w Polsce, miesięcznie Lelum.pl odwiedza ponad 4 miliony unikalnych użytkowników, generując odsłony na poziomie kilkudziesięciu milionów. Zgodnie z rankingami branżowego serwisu Press, Lelum.pl 2-krotnie z rzędu zanotowało najwyższy miesięczny wzrost w całej branży serwisów kobiecych.

Lelum - właściciel. Kto jest właścicielem portalu Lelum.pl?

Kto jest właścicielem portalu Lelum? Platforma jest własnością polskiej grupy mediowej Iberion, która jest wydawcą tematycznych serwisów z takich gałęzi jak lifestyle (Pikio.pl), biznes (biznesinfo.pl), sport (zestadionu.pl), zdrowie (pacjenci.pl), turystyka (turysci.pl), informacje (wtv.pl) czy fact-checking (antyfake.pl).

Kto jest redaktorem naczelnym Lelum.pl?

Redaktorką naczelną portalu Lelum.pl jest Julia Saracen. Warto podkreślić, że zarówno redaktor naczelna portalu, jak i cała jego załoga, to osoby bardzo młode. Dzięki temu cała redakcja prowadzona jest w niezwykle nowatorski, innowacyjny sposób, zupełnie inny, niż wiele mediów w całej Polsce.

- Bardzo sobie cenię współpracę z młodymi ludźmi. W redakcji Lelum nie ma mowy o skostniałych strukturach typowych dla wielu korporacji. Wspólnie tworzymy zwartą drużynę, w której każdy czuje się odpowiedzialny nie tylko za swoją pracę, ale także za rozwój całego portalu - podkreśla redaktor naczelna Julia Saracen w rozmowie z Pikio.pl.

- Lelum to portal, który nie ogranicza się do żadnej grupy wiekowej. Nasze tematy dedykowane są do wszystkich kobiet, które interesują się otaczającą je rzeczywistością. Staramy się odpowiadać na oczekiwania użytkowników, a one są niezwykle duże. U nas miejsce dla siebie znajdzie miłośniczka mody, gwiazdy, zwierząt czy szeroko pojętego lifestyle'u - dodaje Julia Saracen.

Jak wyobraża sobie dalszy rozwój redaktorka naczelna projektu Lelum?

- Jestem przekonana, że czeka nas jeszcze wiele wyzwań. Transformacja rynku mediów w stronę sektora digital otwiera przed nami liczne możliwości. Będziemy skupiać się nie tylko na rozwoju klasycznych treści redakcyjnych w ramach naszego obecnego spektrum tematycznego, ale również aktywnie chcemy rozwijać się w sektorze video - podkreśla Julia Saracen.

Lelum: praca

Praca w redakcji Lelum wydaje się więc wymarzona dla każdego, kto chciałby w wesołej atmosferze pisać o lifestylu, rozrywce i modzie. W tym miejscu można liczyć na błyskawiczny rozwój nie tylko zawodowy, ale także własny. Pracownicy redakcji podkreślają wpływ swojej pracy na poszerzenie horyzontów i wiedzy.

Redakcja wciąż poszukuje nowych pracowników, toteż każdy, kto czuje swoje powołanie do pracy w mediach, może wysyłać swoją aplikację pod adresem redakcja@lelum.pl.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News