Kredyt gotówkowy - jak wybrać najtańszy?
Totalmoney
Wiadomości Pikio - 10 Sierpnia 2020

Kredyt gotówkowy - jak wybrać najtańszy? Poradnik Totalmoney

Kredyt gotówkowy to jeden z częściej zaciąganych kredytów przez klientów banków. Nie jest tak zobowiązujący, jak kredyt hipoteczny, ale oferuje dłuższy czas spłaty niż popularna chwilówka. Weźmiesz go zarówno na kwotę kilku, jak i kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dość duży wybór kredytów gotówkowych komplikuje jednak wybór odpowiedniej oferty. Mniej doświadczone osoby mogą gubić się w parametrach dotyczących zobowiązania. Na które powinieneś zwracać uwagę, aby wziąć najlepszy kredyt gotówkowy? Sprawdź, czy ważne jest oprocentowanie.

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, który skierowany jest do szerokiego grona klientów. Ograniczona ilość formalności, możliwość wzięcia online, różnorodne kwoty oraz brak konieczności wskazywania celu wzięcia kredytu powoduje, że chętnie korzystają z niego osoby, którym brakuje oszczędności na sfinansowanie pojawiających się wydatków.

Najczęściej kredyt gotówkowy przeznaczany jest na naprawę samochodu, remont mieszkania lub wakacje, ale zdarza się również, że pieniądze z niego idą na wesele lub organizację innego wydarzenia rodzinnego. Chcesz wiedzieć, jak zaciągnąć tani kredyt gotówkowy? Sprawdź oferty porównywarki kredytów Totalmoney.

Kredyt gotówkowy – porównanie parametrów

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Porównanie poszczególnych parametrów kredytu jest niezbędne, aby odpowiedzieć na to pytanie. Najbardziej znanym czynnikiem opisującym kredyt gotówkowy jest oprocentowanie. Często pojawia się w treściach marketingowych oraz jest najbardziej obrazowe dla osób niezaznajomionych z rynkiem finansowym. Czy jednak najlepiej opisuje ono kredyt gotówkowy?

Porównanie ofert banków poprzez oprocentowanie może prowadzić do wielu pomyłek. Oprocentowanie to bowiem wskaźnik, który pozwala wyliczyć wysokość odsetek, jakie będziesz musiał oddać wraz z pożyczonym kapitałem. Niestety wskaźnik ten nie uwzględnia innych kosztów kredytu. Niekiedy więc jest tak, że co prawda oprocentowanie jest niskie, ale łączna kwota, którą musisz wydać w związku z kredytem, wcale taka nie jest. Kredyty z niskim oprocentowanie nie zawsze są więc na szczycie rankingów ofert bankowych.

Kredyt gotówkowy – oprocentowanie a RRSO

Jak w takim razie znaleźć tani kredyt gotówkowy? Porównanie powinno być zrobione przy pomocy innego parametru, którym jest RRSO. RRSO to skrót od rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Jest to wskaźnik, który uwzględnia nie tylko tradycyjne oprocentowanie, ale bierze także pod uwagę inne koszty kredytu, takie jak opłaty manipulacyjne oraz prowizje. Przy jego obliczaniu istotna jest również ilość rat oraz wysokość kwoty, na którą zaciągasz kredyt.

Kredyt gotówkowy – jak wybrać odpowiedni?

Czy jednak musisz dokładnie wiedzieć, jak obliczyć RRSO, aby zrobić porównanie? Kredyt gotówkowy wybierzesz w dużo prostszy sposób. Wystarczy, że skorzystasz z gotowego rankingu kredytów gotówkowych, który możesz samodzielnie wygenerować w porównywarce kredytów. Żeby skorzystać z tego darmowego narzędzia, musisz tylko wiedzieć, jak dużo oraz na jak długo chcesz pożyczyć. Po wpisaniu odpowiedniej kwoty oraz czasu trwania zobowiązania otrzymasz aktualne zestawienie najbardziej atrakcyjnych ofert.

Kredyt gotówkowy – gdzie możesz wziąć?

Kredyt gotówkowy możesz wziąć właściwie w każdym banku. Podczas pandemii koronawirus część banków zawiesiło lub ograniczyło udzielanie tego typu zobowiązań, lecz sytuacja powoli wraca do normy i możesz wybierać wśród znacznej liczby ofert. Które banki oferują kredyty gotówkowe:

  • Alior Bank
  • Citi Handlowy
  • Santander Bank
  • BNP Paribas
  • Bank Millennium
  • PKO BP

Zobacz oferty nahttps://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe

Kredyt gotówkowy – porównanie ofert

Który bank oferuje najkorzystniejszy kredyt? Oferty banków mogą zmieniać się w czasie, dlatego najlepiej samodzielnie skorzystać z porównywarki kredytów, aby mieć dostęp do najbardziej aktualnego zestawienia propozycji różnych instytucji. W rankingu takim znajdziesz informację o wysokości oprocentowania, RRSO oraz prowizji. Wbudowany kalkulator od razu policzy, jak wiele musisz oddać do banku oraz jak wysoka będzie Twoja rata kredytowa. Rozwijając dodatkowe informacje, dowiesz się również ile wyniesie Cię ubezpieczenie kredytu.

Materiał zewnętrzny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News