dziecko
materiał partnera
Wiadomości Pikio - 30 Października 2023

Kreatywne zestawy LEGO® DUPLO® dla najmłodszych dzieci

Najlepsze zabawki dla najmłodszych to takie, które nie tylko bawią, ale także uczą. Trudno znaleźć coś, co zadowoli Twojego malucha? Na szczęście istnieją klocki z serii LEGO® DUPLO®!

Domek na drzewie 3 w 1

Domek na drzewie 3 w 1 to zestaw LEGO DUPLO dedykowany maluchom po ukończeniu 3. roku życia, który składa się z ponad 126 elementów. Za ich pomocą dziecko może zbudować niesamowity plac zabaw z trzema poziomami, bardzo długą zjeżdżalnią i chwiejącym się mostem do przejścia. To jednak niejedyna możliwa opcja. Dzięki temu, że jest to zestaw 3 w 1, maluch będzie miał także możliwość przekształcenia swojego modelu. Jeśli nad placem zabaw zbiorą się chmury, z łatwością zamieni go w przytulny domek na drzewie. Trzecia opcja to zbudowanie dwóch domków na drzewie ze zjeżdżalniami oraz ogrodu z owocami. Niezależnie od tego, na którą opcję zdecyduje się Twoje dziecko, towarzyszyć mu będą minifigurki babci i czwórki dzieci oraz figurki zwierząt (ptak, kot i wiewiórka).

Przejażdżka autobusem

Wśród zestawów LEGO DUPLO na uwagę zasługuje także zestaw Przejażdżka autobusem. Choć składa się on tylko z 16 elementów, to zapewnia niemniej zabawy niż bardziej rozbudowane modele. Bez obaw mogą się nim bawić maluchy już po ukończeniu 2. roku życia. Co Twoje dziecko znajdzie wewnątrz opakowania? Przede wszystkim tytułowy autobus, ale także zabawkowy przystanek oraz trzy minifigurki. Nie zabraknie także ogrodzenia, za którym Twój maluch umieści minifigurkę oczekującą na nadjeżdżający pojazd. Taki zestaw to idealny pretekst do rozwoju kreatywnego myślenia poprzez odgrywanie scenek oraz ćwiczenia umiejętności motorycznych.

Ciężarówka recyklingowa

Ciężarówka recyklingowa to kolejny ciekawy zestaw z serii LEGO DUPLO, przy którym można się wiele nauczyć. Dedykowany maluchom po ukończeniu 2. roku życia, zawiera 15 kolorowych elementów. Jest to przede wszystkim tytułowa śmieciarka, ale także pojemniki w odpowiednich barwach z zawiasami. Dzięki temu dzieci mogą nimi poruszać i ćwiczyć umiejętność chwytania. A to wszystko w towarzystwie doskonałej zabawy! Uświetni ją minifigurka śmieciarza oraz figurka szczeniaka.

Wymarzony plac zabaw

A może szukasz dla swojego malucha czegoś nieco bardziej rozbudowanego? Seria LEGO DUPLO ma coś dla was! To składający się z 75 elementów zestaw Wymarzony plac zabaw, który jest dedykowany najmłodszym już od 2. roku życia. Za jego pomocą dziecko wybuduje tytułowy plac z wieloma akcesoriami. Znajdzie się tam zabawkowa ścianka z wielorybem, zjeżdżalnia, huśtawka czy drabinka. Aby podczas tej niesamowitej zabawy Twój maluch mógł się jak najwięcej nauczyć, wśród nich ukryto także literki oraz cyfry. Doskonałej rozrywce przewodzić będą cztery minifigurki oraz figurka szczeniaka. Dzięki dużej liczbie postaci ten zestaw idealnie nada się do zabawy w grupie, np. z rówieśnikami lub z rodzicami. Odgrywając scenki, Twoja pociecha nabędzie umiejętności komunikacyjne, rozwinie kreatywność, a także poszerzy swoje zdolności motoryczne.

Dom rodzinny 3 w 1

Dom rodzinny 3 w 1 od LEGO DUPLO to prawdziwa gratka dla maluchów, które uwielbiają, kiedy dużo się dzieje. Ten zestaw dedykowany dzieciom powyżej 3. roku życia składa się z aż 218 elementów! Za ich pomocą można ułożyć trzy różne warianty budynków. Pierwszy z nich to duży trzypiętrowy dom. Drugi - wysoki budynek do zabawy. Trzeci natomiast to dwa mniejsze mieszkania połączone ogrodem. Jak myślisz? Na którą wersję zdecyduje się Twoja pociecha? Każda z nich jest tak samo wciągająca! W zestawie znajduje się aż siedem minifigurek, co pozwala na odgrywanie niekończących się scenek. Dzięki nim Twoje dziecko będzie mogło uczyć się umiejętności społecznych i odkrywać możliwość wyrażania siebie. Ponadto pozna czynności dnia codziennego, takie jak mycie zębów czy opowiadanie bajek, leżąc w zabawkowym łóżku piętrowym. Dodatkowo zabawę urozmaici świecący klocek w lampce, który dodatkowo przykuje uwagę malucha.

Dzień z życia w żłobku

Ostatnia propozycja dla maluchów, tym razem dedykowana dzieciom już od 2. roku życia, to Dzień z życia w żłobku od LEGO DUPLO. Zestaw składający się z 67 elementów pozwala na ułożenie kącika plastycznego, uroczej łazienki, rampy do zjazdu na skuterze lub wózku inwalidzkim i wiele, wiele innych. Zabawie towarzyszyć będą cztery minifigurki. Jedna z nich porusza się na wózku inwalidzkim, dzięki czemu Twoje dziecko już od najmłodszych lat będzie uczyć się empatii oraz różnorodności. Dodatkowo wyćwiczy w sobie nawyk mycia rąk w łazience, a także będzie się doskonale bawić podczas odgrywana scenek i wymyślania nowych scenariuszy. Zabawę dodatkowo urozmaicą akcesoria, m.in. konik na biegunach, stoliki czy banany, a także figurka pluszowego misia. Rozrywka pełna wrażeń z walorem edukacyjnym - gwarantowana!

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News