Jolanta Kwaśniewska pochodzenie: Służby inwigilowały byłą pierwszą damę
Anna Maria Guziewska - 25 Października 2018

Jolanta Kwaśniewska pochodzenie: Służby inwigilowały byłą pierwszą damę

Jolanta Kwaśniewska pochodzenie rodzinne długi czas ukrywała. Niewiele wciąż wiemy o jej rodzicach. Za sprawą kariery politycznej męża była wielokrotnie lustrowana przez służby państwowego aparatu. Po wielu latach ujawniono kulisy. W sprawę zaangażowany był sam generał Jaruzelski. Czy Pierwsza Dama miała się czego obawiać?

Jolanta Kwaśniewska pochodzenie rodziców starała się omijać w odpowiedziach na pytania dziennikarzy. Pod koniec lat 80-tych była jednak lustrowana. Później sprawdzano związki jej rodziców i ich działalność w okresie PRL-u. Wokół ojca - Juliana Kontego wyrosło wiele kontrowersji. Był jednym z aktywnych członków wojsk w Polsce Ludowej. Niewiele zaś się mówi o matce Kwaśniewskiej.

Anna Konty matka Jolanty Kwaśniewskiej

Gdy w 1989 roku Aleksander Kwaśniewski przegrał w wyścigu o fotel prezydenta, sytuacją bardzo przejęła się matka Jolanty. Anna Konty mieszkała wtedy w tym samym domu, co małżeństwo. - Mama zdawała sobie sprawę z jego zaangażowania i bardzo ciężko było jej wtedy na to patrzeć - wspominała Jolanta Kwaśniewska nastroje towarzyszące Annie Konty w 1989 roku.

Anna Konty matka Kwaśniewskiej

Później, gdy przyszło rozczarowanie wynikami wyborów, małżeństwo długo zastanawiało się nad swoją przyszłością. Finalnie, wiedzieli, że przeprowadzą się do Warszawy.

Jolanta Kwaśniewska młoda

Ukończyła IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Później zdecydowała się na studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wkrótce poznała przyszłego męża. Para wzięła ślub w 1979 roku, dwa lata później przyszła na świat Aleksandra. W szczerym wywiadzie była Pierwsza Dama przyznała, że związek z prezydentem był trudny. Jej mąż był praktycznie nieobecny w domu. Później przychodziły problemy, rozczarowania, kampanie. Niemal samotnie musiała się zająć córką i domem. Po latach przyznaje, że niemal czterdziestoletnie małżeństwo kosztowało ją wiele wyrzeczeń.

Jolanta Kwaśniewska nazwisko rodowe

Jolanta Konty - tak nazywała się zanim wyszła za mąż. Jej ojciec, Julian Konty był pułkownikiem Wojska Ochrony Pogranicza. Po wielu latach kobieta przyznała, jak trudna była sytuacja w ich domu. Ona była traktowana jak chłopiec - sukienkę miała założyć dopiero po raz pierwszy w liceum. Chłodne relacje z ojcem odbiły się na jej przyszłości. Dopiero, gdy umierał przyznała otwarcie jak bardzo go kochała.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Wykrywacz min10 polskich wynalazków, które zmieniły świat [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Podobno ojciec Jolanty z trudem akceptował jej związek. Uważał, że działacz studencki nie będzie w stanie zaakceptować rodziny. Matka - Anna Konty uważała, że tworzą zgraną parę od momentu, gdy pierwszy raz odwiedził rodziców w domu. Jolanta Kwaśniewska świetnie sprawdziła się w roli Pierwszej Damy. Polacy natychmiast pokochali elegancką kobietę. W ich ocenie rewelacyjnie prezentowała kraj zagranicą. Wielu chciało, aby sama kandydowała w wyborach prezydenckich. Ona się jednak nie zdecydowała na karierę polityczną. Z powodzeniem prowadzi działalność charytatywną.

Jolanta Kwaśniewska pochodzenie rodziny starała się ukryć w wywiadach

Lustracja przyszłej Pierwszej Damy przeszła pozytywnie. Politycy nie mogli znaleźć kontrowersji w jej dotychczasowym życiu. Generał Jaruzelski miał powiedzieć, że szokowało go postępowanie pracowników. Kwaśniewski był w tym okresie jego prawą ręką.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prawica wściekła na kompromitujące nagranie! Pierwsza Dama nago w Gabinecie Owalnym
  2. Pierwsza Dama pobiła się z prezydentem Macronem?! Słychać było wrzaski i tłuczone naczynia
  3. Pies wymiotuje pianą i nie wiesz co robić? To niekoniecznie jest zatrucie
  4. Znaki zodiaku i ich przeszkody w drodze po szczęście
  5. Prokuratura zajmie się Agatą Dudą?! Pierwsza dama ma poważne kłopoty z prawem
Pierwsze damyPolskie Pierwsze Damy. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News