Joanna Mazur dostanie 150 000 złotych od Pikio
Taniec z Gwiazdami
Wiadomości Pikio - 12 Kwietnia 2019

Joanna Mazur dostanie 150 000 złotych. Portal Pikio kończy akcję

Joanna Mazur otrzyma 150 000 złotych dzięki akcji, którą zorganizował portal Pikio za pośrednictwem Alberta Wójcika, właściciela portalu i prezesa HGA Media. Organizatorzy zbiórki mają nadzieję, że zebrane środki przyczynią się do polepszenia warunków bytowych niewidomej mistrzyni. Portal Pikio jako pierwszy wpłacił 5000 złotych.

Joanna Mazur otrzyma ponad 150 000 złotych. Wszystko dzięki zbiórce, którą zorganizował Albert Wójcik wraz z portalem Pikio.pl. Serwis najpierw wpłacił 5000 złotych, a potem wypromował zbiórkę. Odzew internautów był znakomity. Udało się zebrać ponad 158 000 złotych. Środki trafią teraz do Joanny Mazur, która do tej pory żyła w bardzo skromnych, wręcz upokarzających warunkach. Czy dzięki zbiórce jej sytuacja się zmieni? Warto zaznaczyć, że powstały również inne zbiórki, które łącznie zebrały dodatkowo ponad 100 000 złotych!

Joanna Mazur, niewidoma mistrzyni i multimedalistka, pokazała swój dom w Tańcu z Gwiazdami. Zarówno widzowie, jak i jurorzy programu nie mogli ukryć oburzenia i zaapelowali, by ktoś pomógł niepełnosprawnej mistrzyni.

- Chciałbym powiedzieć coś na temat filmu, który widzieliśmy wcześniej. Oczywiście jestem wzruszony, ale muszę też powiedzieć, że jestem zażenowany, zawstydzony tym, że osoba, dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego, żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje państwa odpowiedzialne za to, aby taką osobę docenić? Gdzie są sponsorzy prywatni, którzy będą doceniać piłkarza z trzecioligowego klubu. Przepraszam, nie chcę nikogo obrażać, ale tu stoi mistrzyni świata. Jeszcze raz czuję się zażenowany, a z Ciebie Joasiu jestem dumy - komentował wzburzony juror Andrzej Grabowski.

- Oczywiście nie ma ten film wpływu na ocenę, ale apelujmy do ludzi! Znajdźmy sponsora tej kobiecie po prostu - mówiła jurorka Ivona Pavlovic.

Albert Wójcik komentuje zbiórkę dla Joanny Mazur

Natychmiast zareagował Albert Wójcik oraz portal Pikio.pl. Zbiórka została uruchomiona niedługo po piątkowym Tańcu z Gwiazdami, a w ciągu tygodnia udało się zebrać ponad 150 000 złotych.

- Odzew był niesamowity. Znów pokazaliśmy, że internet ma siłę. Bardzo się cieszymy, że ludzie potrafili się zjednoczyć i wspólnie osiągnąć cel, który był szczytny i szlachetny. Ponad 150 000 złotych to bardzo duża kwota. Mam szczerą nadzieję, że dzięki naszej zbiórce warunki bytowe pani Joanny Mazur znacznie się poprawią - komentuje Albert Wójcik, organizator zbiórki.

- Reakcja internautów pokazała, że warto organizować takie akcje. W przyszłości niewątpliwie nadal będziemy organizować i promować tego typu dobroczynne, szlachetne inicjatywy. Chcemy aby nasze zasięgi były wykorzystywane również w celu charytatywnym - dodaje Albert Wójcik.

Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News