Materiały promocyjne
Wiadomości Pikio - 20 Grudnia 2022

Jakie szlifierki przydadzą Ci się w warsztacie?

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem zajmującym się hobbystycznie odnową mebli, czy też jest to Twoja praca zarobkowa, Twój warsztat powinien być wyposażony w specjalistyczne narzędzia. Niektóre z nich mają bardzo wąskie zastosowanie, inne możesz wykorzystać przy wielu pracach. W każdym warsztacie przyda się przynajmniej jedna, a najlepiej kilka rodzajów szlifierek. Urządzenia te pozwolą Ci na swobodną i wygodną obróbkę materiału, cięcie, a także szlifowanie. Sprawdź, jakie modele szlifierek przydadzą Ci się w Twoim warsztacie.

Szlifierki do cięcia i obróbki materiałów

Podczas odnawiania mebli będziesz zmuszony do cięcia nie tylko elementów drewnianych. Przyda Ci się urządzenie, które będziesz mógł wykorzystać także do cięcia aluminium czy stali. W tej roli najlepiej sprawdzą się szlifierki kątowe. Są to uniwersalne urządzenia. Ich zastosowanie przede wszystkim zależy od założonej tarczy. Nieco inne stosuje się do cięcia drewna, a inne do metalu.

W warsztacie możesz korzystać ze szlifierek zasilanych sieciowo. Modele te w większości przypadków mają większą moc. Jednak szlifierki akumulatorowe zapewniają znacznie większą swobodę. Możesz korzystać z nich nawet w miejscach oddalonych od źródła prądu. Doskonale sprawdzają się do cięcia materiałów w miejscach trudno dostępnych.

Za pomocą szlifierki kątowej możesz przeprowadzić także obróbkę zgrubną materiału, nadając jej pożądanych rozmiarów i kształtu. Jak widzisz, urządzenie to z pewnością przyda się w Twoim warsztacie.

Szlifierki do polerowania i szlifowania

Podczas odnawiania mebli pewnie nie raz będziesz zmuszony do zdarcia wierzchniej warstwy drewna. Dzięki temu możesz odnowić je i pokryć nową warstwą preparatu zabezpieczającego. Do tego przydadzą Ci się szlifierki wyposażone w papier ścierny o większej gradacji.

W przypadku dużych powierzchni płaskich najlepiej użyć szlifierki taśmowej. Jej powierzchnia robocza jest dość duża, więc znacznie szybciej uporasz się z przygotowaniem drewna do dalszej obróbki. Jeśli na powierzchni znajdują się załamania, dekoracyjne elementy o nieregularnych kształtach, lepiej sięgnij po szlifierkę mimośrodową. Tarcza tego modelu jest elastyczna, więc doskonale nadaje się do obróbki elementów o nieregularnych kształtach. Ponadto wykonuje ona ruchy nie tylko w przód i w tył, ale także wokół własnej osi.

Doskonale sprawdzą się także szlifierki do gipsu. W tej grupie produktów znajdziesz zarówno szlifierki taśmowe, jak i oscylacyjne. Wyposażone są jednak dodatkowo w rurę i zbiornik na odpady. Dzięki niemu znacznie łatwiej utrzymasz porządek w miejscu pracy podczas szlifowania i polerowania drewna.

W żadnym warsztacie nie może zabraknąć szlifierki. Możesz sięgnąć po uniwersalne, o szerokim zastosowaniu szlifierki kątowe. Sprawdzą się podczas cięcia i obróbki elementów drewnianych, metalowych czy z tworzywa. Do szlifowania i zdzierania starej powłoki lepiej sprawdzają się szlifierki do gipsu, taśmowe lub mimośrodowe. Dzięki zbiornikowi na pył zaoszczędzisz sporo czasu na sprzątanie warsztatu z nagromadzonego pyłu.

Artykuł sponsorowany

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News